Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.12.12, 23:19   #9
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ecdat tartışması!

Tayyip Erdoğan saçmalamayı ve siyasi gündemi karıştırmayı çok iyi beceriyor. Genelde önemli bir şeylerin olduğu zamanlarda hemen araya başka bir gündem karıştırmakta çok mahir bu göz ardı edilemez. Bunu göz ardı etmezsek bütün bu yaygaraların neden koptuğunu da çok iyi anlarız. Siyasi manevralar.

Boğdurma mevzularına gelecek olursak, Elbette bir insanın çocuklarını öldürtmesi ya da boğdurtması hiçbir makul sebep ileri sürülerek aklanabilecek bir hadise değildir. Fakat demek ki işin için taht ya da saltanat girdiğinde bu ve benzeri olaylar insanlara nispeten daha normal geliyor. Söz konusu; "devlet, idare ve irade" olduğunda hiçbir hakim ve erkân ortak istemez. Dolayısıyla padişahlar bu sebepten bugün bize kan dondurucu gelen kararları vermişlerdir. Çünkü ne kadar tek adam gibi görünse de devletler tek adamla idare edilemez. Hepsinin arkasında bir gölge kadro ya da telkin yoluyla tek adama etki edebilecek bir topluluk muhakkak vardır. Tek adamlar sadece kararı verirler. Fakat o kararı alması yönünde gayet güzel işlenmiş de olabilirler. Belki ben padişah olsam ben de aynı kararları verirdim.

Bugün oturmuş; 500 yıl önce yaşanmış olan hadiseleri ve verilmiş olan kararları millet tartışıyorsa ve bunun üzerinden kutuplaşıyorsa vay o ülkenin haline.

Milletimizin öğrenmesi gereken benim kanaatimce şudur; Bir ülke geçmişi öğrenir, tartışmaz. Geçmişte ne yaşanmışsa yaşanmış. Bunlar tarihçilerin ortaya tarafsız bir şekilde (kimse tarafsız olamaz tabii ki mümkün olan en az taraflılıkla) ortaya çıkarması için uğraş verdikleri meseleler olması gerekir.

Büyük milletler geçmişi tartışmaz, geleceği inşa eder. Biz de Tayyip'te onun muhalifi de aynı şeyi konuşuyor; "Geçmiş" Bu sebepten aralarında hiçbir fark göremiyorum.