Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.12.12, 23:01   #1
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 95
Mesajlar: 1,397
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Muhafazakarlığı Ciddiye Alıyor muyuz?

İnsan sosyal bir varlık.Sosyal yaşamın getirdiği sorumluluklar,sorumluluklara uymak ve uymamak, toplumsal yaşamı inşa ediyor. Toplumsal yaşam her bireyi etkiliyor,şekillendiriyor,eğitiyor,kültür aşılıyor.
Birey sorumluluklarını öğrenebilmişse,talep etmeyi de öğrenmiş demektir.Birey sorumluluklarını bilmiyorsa,hayatta ne beklediğini de bilemez.
Değerlerimiz vardır.Sevgi,saygı,huzur,maneviyat,tembel olmamak vs.
İnsan bu değerlere inanıyor ve korumak istiyorsa o kişiye muhafazakar derim.
Peki kullandığı yöntem?Hayata bakış açısı? Veya özgürlüğe ve demokrasiye verdiği değer?
Bahsettiğim son iki kelime yani Özgürlük ve Demokrasi insanlığı icat ettiği en son değerlerdendir.Eski tip muhafazakarlık,eski tip hayata göre düzenlenmiş,günümüzde ise değişime kapalı toplulukların yobazca sarıldığı katı çizgiler haline gelmiştir.Değişimi kabul etmeyen her şey yozlaşmaya,çürümeye mahkum.
Türkiye'de muhafazakar olarak bilinen çevre AKP iktidarından önce ciddiye alınmazdı.Yavaş yavaş toplumda yaygınlaştı,güçlendi,yönetimde etkin hale geldi.Kendisini çağdaş olarak adlandıran kesimin etkinliği azaldı.(Ne kadar çağdaştılar onu başka bir yazımda anlatacağım.)
Görünen köy klavuz istemez.Türkiye'de bir şeyler değişti.Peki bu değişimi kabullenme konusunda CHP-MHP artı sol kesim ne kadar başarılı?
__________________

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.