Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.12.12, 15:21   #2
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tozkoparan iskender

Bu güzel konuya benim de küçük bir katkım olsun.

Tozkoparan İskender Osmanlı zamanında ki meşhur Kemankeşler'dendir. Yanlış hatırlamıyorsam, Venedikli'nin kellesini kesip gemiye çıkardığına ait bilgi Tahsin Ünal'ın "Teslim Mi Olacağız?" ya da "Şehitler ve Gaziler"isimli kitaplarından birinde daha geçiyordu.

Konu ve hatırlatma için teşekkür ederim. Okumadan önce bir an hatırlayamadım ve bilmediğimi zannettim ama konuyu okuyunca daha önce Tahsin Ünal'ın kitaplarından birinde okuduğum hatrıma geldi.

Ekleme:

Osmanlı Yayları'nın ünü konuda da belirtildiği gibi dünyaca meşhurdur. Hatta bu konuyla alâkalı olarak Alman (diye biliyorum) ZDF kanalının bir blgesdeli de vardı. Altta o belgeselden kısa bir bölüm yer almaktadır.