Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.12.12, 00:47   #13
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Çocuk Romanlarının Usta Kalemi | Kemalettin Tuğcu (1902-1996)

Bizim devirde hangi çocuk okumamıştır Kemalettin Tuğcu'nun kitabını diye sorsak "ben okumadım" diye cevap alamayız sanırım.

İlk okul öğretmenin okumayı öğrenen her öğrencisine kitaplarından bir tane hediye ederdi. Bir tane hediye kitap alabilmek için akşamları uykum gelene kadar babamla birlikte çalıştığımı hatırlarım. Nihayet mutlu sona erdiğimde hediye edilen Kolsuz Bebek ve boğazıma oturan bir yumrukla, kızarmış gözlere sahip oldum birden. Ve ondan sonra Küçük Besleme, Yetim Ali ile devam eden Kemalettin Tuğcu hayranlığım ara ara okul çıkışları yolumu kirtasiyeye düşürüyordu.

Sanırım ilkokul üçüncü sınıfta iken hayatını merak etmiştim. Araştırıp öğrendiğimde çok üzülmüştüm. Kitaplığımda bir çok eseri dururdu. Ta ki Efe okumayı öğrenen kadar. Ben okurken çok ağlardım. Efe'de sulu sepken göz olduğu için ortalığı sulamasın diye hepsini bir kutu içinde toplayıp sakladım.

Çocukluk günlerimize sulu göz anılarımızla döndürdüğün için teşekkürler Banemin.

Abim ne çok alay ederdi benle okurken gözümden akan yaşları gördüğünde.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.