Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.12.12, 12:51   #1
Serji
Tam Üye

Serji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 2408
Aldığı Teşekkür: 1752
Rep Derecesi : Serji Karimasını arttırmak için doğru yerdeSerji Karimasını arttırmak için doğru yerdeSerji Karimasını arttırmak için doğru yerdeSerji Karimasını arttırmak için doğru yerdeSerji Karimasını arttırmak için doğru yerdeSerji Karimasını arttırmak için doğru yerdeSerji Karimasını arttırmak için doğru yerdeSerji Karimasını arttırmak için doğru yerdeSerji Karimasını arttırmak için doğru yerdeSerji Karimasını arttırmak için doğru yerdeSerji Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Hayat Bilgileri- 8 Aralik 2012

Yunanistan AB ülkeleri arasında “Yolsuzluk Şampiyonu” olmuş. Türkiye AB'ye girmiş olsaydı, Yunanistan yolsuzlukta şampiyon değil Türkiye'den sonra ancak 2.olabilirdi.

* * *

Okullarda tek tip kıyafetin kaldırılması nedeniyle Adanalılar çocuklarını şalvarla dinciler sarıkla göndermeye hazırlanıyorlar.(BDP'nin çocukları pkk giysileriyle göndermeye başladığını daha önce yazmıştım). Bu yanlış durumu ilginç bir yaşanmışlıkla anlatmak istiyorum. Zengin kadınların devam ettiği spor salonunda mola verildiği sırada kadınlar farkında olmadan aynı marka giysileri giyenler kendi aralarında gruplaşıyorlar. Yani adidas giyenler nike giyenler, reebok giyenler kendi aralarında toplanıyorlar. Bunlar eğitimli ve belli yaşa gelmiş insanlar. Biz yarın okullarda -özellikle de kız- çocukları bu yanlışlıktan nasıl koruyacağız merak ediyorum.

* * *

Küçük esnafı bitiren AVM'ler, mahalle aralarında da küçük şubeler açarak memleketin artık gerçeği ve de vazgeçilmezi oldular. Ama mahalle esnafındaki sıcaklık muhabbet, duygusallık yok bu gâvurun açtığı yerlerde. Bir kuruşun eksik olsun ya da cüzdanını evde unut en elzem gıdayı bile vermezler. Son tahlilde mahallede bir cenaze olduğunda tüm mahalle esnafı o cenazeye koşardı. Mahallenin yarısı ölse bu AVM'lerden ya da küçük şubelerinden bir tane cenazeye katılan göremezsin. İşin ilginç yanı orada çalışanlarda bizden birileri ama mekan gâvurun olunca şartlar değişiyor.

* * *

Trafik kazası olan yerde itfaiye görevlileri, polisler acil servis çalışanları sürücünün kopan parmağını arıyorlar. Olay yerindeki meraklı bir yurdum insanı parmağı kopan adamın eşine bağırarak soruyor:- Hangi elinin parmağıydı kopan yenge? Kadın gayri ihtiyarıı yanıt veriyor.-Sol elinin parmağı.
Ulan kaç tane parmak buldun da aranan parmak hangisi diye soruyorsun. Parmak nihayet bulunarak hastaneye koşturuluyor.
Serji isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Serji'in Mesajına Teşekkür Etti