Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.12.12, 09:06   #117
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yaratılış ve Evrim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Ülkemiz 1980 askeri darbesi sonunda bilimsel düşünce bazında o kadar geri (çağ dışına) gitmiştir ki;
Bütün Dünya’ca bilimsel gerçek olan Darwin’in Evrim Teorisi bile gerçek değilmiş, hatta bu teori bilimsel olarak çürütülmüş gibi bir hava yaratılmıştır.

Böylece Türkiye’de, tüm dünyaca ve bilim çevrelerince gerçekliği kabul edilen Darwin’in Evrim Teorisini savunmak bile tehlikeli bir duruma gelmiştir.

Geçmişte, (din kitaplarına aykırılığı nedeniyle) Evrim Teorisini kabul etmeyen Hıristiyan aleminin merkezi Vatikan bile Darwin’den özür dileyerek Evrim Teorisinin gerçekliğini kabul etmiştir.

03 Mart 2009 Pontifical Gregorian Üniversitesi , Notre Dame Üniversitesi ve Vatikan’ın ortaklaşa düzenledikleri Darwin’in 200. Doğum Günü etkinliklerinde, (Harun Yahya sitesinin temsilcisi) Oktar Babuna konferansta Darwin’in Evrim Teorisini çürütmek için bir konuşma yapmış.
Toplantıda bulunan, bilim adamları ve Vatikan yetkilileri:
‘’Evrimin bilimsel olarak ispatladığı, burada bilimsel bir toplantı yapıldığı, bilimsel gerçekçilikten uzak (bilim dışı) düşüncelerin, burada bilimsel gerçeklermiş gibi sunulamıyacağı söylenerek, mikrofonu kapatılmış, toplantıdan dışarı çıkarılmıştır.
ALINTI

Bu olay bile yurdumuzda yanlış aksettirilerek, sanki Oktar Babuna, Evrim teorisini çürütecekmiş de, kendisine izin verilmemiş gibi aksettirilmiştir.
Oysa, Evrimin inkarı bilim dışı kabul edildiği için dinlenmeye bile gerek görülmemiştir.
.
Tüm bilim çevrelerince böylesine Doğruluğu (kesin olarak) kabul edilen Darwin’in Evrim Teorisi’ gibi bir bilimsel gerçeği bile savunmak, ülkemizde imkansız hale gelmiştir.
Üniversitelerimiz ve bilim çevreleri çekinip korktukları için, yurt içinde bu konuda sessiz kalmayı seçerken, yurt dışında Evrim’in varlığını kabul etmektedirler.

Taş Devri yaşamı da, dini kaynaklara terstir. Dini kaynaklar Adem ile Havva’dan , insanca çoğalındığını ileri sürer.
Oysa, yapılan kazılardan elde edilen kalıntılar, ilkel yaşam inkar edilemez derece gerçektir.
Bu nedenle de Taş Devri (Mağara Devri) konuları ders kitaplarından çıkarılmıştır ki, öğrenciler bu tezatlığı fark edip: Acaba? Sorusunu kendilerine sormasınlar.

Böylesine hoş görüsüz, bilimsellikten uzak bir ortam yaratılan ülkemizde, hiçbir şey bilmediği halde, çok şey bildiğini sanan, bildiği şeylerinse yanlış olduğunun farkında olmayan bireyler, yetişmiştir, yetişmektedir.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Evrim teorisi, dinlere (İslam'a) ters gelince, sıradan vatandaşın bu evrime hemen tepki göstermesi için, maymundan türeme konusu ileri sürülmüş.
Tabi ki de,(hiç kimse maymundan türemiş olabileceğini kabul etmeyeceği için) hemen reddedilmiştir.

Evrim teorisinde asıl olan, bir canlının yaşadığı ortam koşullarına uyum sağlayabilmek için vücut yapısında değişiklikler oluşur, evrim geçirir fikridir.

Bu fikirdir, dinlerin tepkisini çeken,
Çünkü, dinlere göre tüm canlılar bugünkü halleriyle yaratılmıştır, milyonlarca yıl hiç bir değişikliğe uğramadan günümüze gelmiştir.

Sahi sizde bir canlı yaşadığı ortama uyum sağlamak için evrim geçirmez mi?

Sözün gelimi:
Sıcak bölgelerde yaşayan insanlar kararmaz mı?
Sürekli toprak işiyle uğraşan çiftçinin eli nasırlaşmaz, parmakları kısalmaz mı?
Sıcak bölgeye götürülen kedi-köpek tüy dökmez mi?
Sürekli karanlıkta yaşamak zorunda kalan canlılar görme duyularını kaybetmezler mi?
Ekvator bölgelerinde yaşayanlar, kararmaz mı?

Neyse bunlar ağır konular, takmayın kafanıza...
Üstelik bazılarınızın ''Darvin'in çağında falan da çok zaman geçmiş de, günümüz de gerçek değil de....'' diyerek kendince fikir yürüttüğü, aklınca Evrim Gerçeğini çürüttüğünü sanmaktadır.
Evrim teorisi, günümüz bilim adamları tarafından araştırılmış, bilim Dünya'sında teori değil, Evrim gerçeği olarak kabul edilmektedir. (bize ne bilimden değil mi?)

Bir kaç üniversite öğrencisinin ve onları destekleyen dini çevrelerce Marmara üniversitesinde düzenlenmek istenen Everim Karşıtı Sempozyuma,
Üniversite Konseyleri Derneği aşağıdaki videodaki tepkiyi göstermiştir.

http://www.focushaber.com/videogaler...-tepki-v-19352

Evrim Karşıtı Sempozyumu düzenleyen öğrencilerin (isim,afiş ve pankartlarındaki) AKP uzantılığına dikkat edinYine Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Kulübü,
Evrim Niçin Savunulmalı? Konulu bir panel düzenleyerek ''Evrim'in bilimselliğini savunmuştur:

http://evrimsempozyumu.org/Dünya'nın bütün bilim çevrelerinde ve üniversitelerinde, artık teori olarak değil de, bilimsel gerçek olarak kabul edilmiş Evrim Teorisini, salt dini inançları reddediyor diye,(kendisine şartlandırıldığı gibi) yokmuş kabul etmek, aklı ve bilimi reddetmek demektir.
Atatürk'ün ünlü sözünü bir kez daha tekrarlamak gerekirse:


"Hayatta en hakiki mürşit (yol gösterici) ilimdir, fenndir.
İlim ve fennin dışında mürşit aramak gaflettir
(dalgınlık, farkına varamama) , dalalettir (sapkınlık-yolunu şaşırma)."


Sanatçılardan EVRİMİ SAVUNUYORUM videosu

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.