Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.12.12, 17:34   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Çizgi Roman Kahramanları | Teksas-Tom Miks ve Diğerleri

Nevada Ranger'lerinin bu genç ve tüyü bitmemiş Yüzbaşı'sı, sanırım çizgi romanlardan bahsedilirken kısaca "Teksas-Tommiks" olarak adlandırılarak, hakettiği şöhret taçlandırılmıştır.

Kulver kalesinde görevli ve çevredeki pek çok haydutun en büyük korkusu olan, Kızılderililerle çokça dostane ilişkiler içinde bulunan bu gencecik Yüzbaşı çocukluğumuzun kahramanlarındandı.

Yardımcıları Konyakçı, adından da anlaşılacağı gibi içkiyle ve doğal olarak konyakla içli dışlı biriydi. Keçi sakallı, çarpık bacaklı bu huysuz ihtiyar bizi güldürdüğü kadar, en zor anlarında Yüzbaşımıza verdiği destekle de küçücük kalplerimizi kazanmıştı.

Doktor Salossa ise melon (adı bu sanırım o şapkanın) şapkası, hiç çıkarmadığı fuları ve doktorluğu ile anılsa da iyi silah kullanır ve o da Konyakçı ile sık sık sürtüşerek bizi hem güldürür, hem de yüzbaşımızın yardımına her daim koşardı.

Yanlış anımsamıyorsam uzun bir süre "Binbir Surat" adlı bir haydutun peşinden koşmuştuk maceralarında. Bu haydut adından da anlaşılacağı gibi, sık sık kılık değiştiren ve her seferinde bir şekilde paçayı yırtan biriydi. Sonu ne oldu hatırlamıyorum.

Tommiks'ten bahsetmişken Kulver kalesinin komutanının kızı Suzi'den bahsetmemek olur mu? Olmaz!..

Bu Suzi var ya, bu Suzi... Bizim kahraman Yüzbaşımızı maymun edebilen tek yaratıktı. Zavallı çocukcağız onun elinden kurtulmak için ne taklalar atar, göreve gidebilmek için, onu zaman zaman bağlamak zorunda bile kalırdı. Ama en çokta kalenin ıssız yerlerinde yüzbaşı ile öpüşmesi bizi mutlu ederdi sanırım. Güzel hatundu Allah'ı var...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
18 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.