Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.12.12, 19:33   #12
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75963
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Çizgi Roman Kahramanları | Teksas-Tom Miks ve Diğerleri

Normal olarak bir ismi de olan bu kahramanımızı ben sadece kitaptaki bu adıyla hatırlıyorum. Kızılderililer tarafından kervanlarına yapılan baskında eşi öldürülen kahramanımız, kafa derisi yüzüldükten sonra öldü diye bırakılır.

Derin bir bedensel ve ruhsal acıyla hayatına devam eder. Orduya iz sürücü olarak katılır ama asıl kitaba konusu olan maceraları, kendi yapmış olduğu yeşil ve korkunç maskeyi taktığında başlar. Katil ve kana susamış Kızılderililerin korkulu rüyası Kinowa'ya dönüşür bu zamanlarda.

Sadık atı Bingo ile had bildirdiği böyle zamanların birinde, karısını kaybettiği baskında öldüğünü düşündüğü oğlunun aslında Kızılderililer tarafından yetiştirildiğini ve yaşadığını öğrenir. Kızıl Tüy adını verdikleri oğlunu bulduktan sonra Kızılderililerle de yakınlaşan kahramanımız, her iki tarafın içinde bulunan kötülerle mücadelesini sürdürür.

Bir dağın tepesinde beliren silueti, maskesinin verdiği korkunç hava ve bu esnada yerin göğün "Kinowa, Kinowa, Kinowa" diye inlemesi, kitaplarında heyecanın tavan yaptığı yerlerdi...

Dibine yasal olmayan ama Etik bir uyarı; Konuyu hazırlarken unuttuğum (Darkwood ormanı, Kaptan Ginşo vb.) bazı isimleri nette bularak kopya çektim. Onun dışında anlatım tamamen aklımda kalanlardan oluştuğu için her türlü hatadan ben sorumluyum. Eğer olur da ilginizi çekerse, lütfen değişik kaynaklardan bu bilgileri kontrol edin ve yanlış bir bilgilendirmeye sebebiyet vermemi engelleyin. Teşekkür ederim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
16 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.