Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.12.12, 17:37   #3
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hiroşima'ya Atom Bombası Saldırısı | Anıtlar ve Yapılar

Konu için teşekkürler Canan,
Hiroşima'nın adını ilk kez Nazım Hikmet'in ''Hiroşima, Kız Çocuğu'' şiirinden duymuştum.
Daha sonraları şarkılaştırılan şiiri, Zülfü Livaneli ve daha bir çok sanatçıdan her dinleyişimde, içim sızlar ,hayyallemeye çalışırdım, bir çocuğun, minicik bir kızın saçlarının tutuşmasını, bir avuç toz olup savrulmasını, daha bir hüzünlenir, daha bir hınçlanırdım.
Hoş aradan yıllar geçse bile sanki şimdi farklı mı ya?
Yine hüzün kapladı tüm bedenimi, yine hınç!
Bazı acıların unutulmaması, unutturulmaması gerekir ki, genç kuşaklar savaşın acımasızlığını hissedebilsinler, taaaa yüreklerinin derinliklerinde,
Faresi olmasınlar bir kavalcının, peşi sıra savaşa sürüklediği...
Tekrar teşekkürler Canan...

Şarkıyı bir çok sanatçı söylemişti ama bir bayan sesinden daha anlamlı geldi bana
Şiir: Nazım Hikmet
Söyleyen:Sevingül Bahadır
Hiroşima'da bir kız çocuğu