Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.12.12, 12:31   #1
Gece
Uzman Üye

Gece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 70
Ettiği Teşekkür: 5688
Aldığı Teşekkür: 6857
Rep Derecesi : Gece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart ArtNüyet Sergisi!

"ArtNüyet-15-24 Aralık.

Korkulan, ayıplanan, hor görülen ve art niyetle bakılan hatta içine tükürülen sanat.

Hele konu 'Nü' olunca da hem tahrik hem de bir tehdit.

Aslında önemli olan 'nüyet'.
İşte bu sözleri içeren bir davetiye hazırlıyor Eskişehir Devlet Güzel Sanatlar Galerisi resim öğretmeni, sanatçı Emin Gülören.
Ve "ArtNüyet" isimli bir sergi açıyor. Serginin açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen yapıyor.
Serginin 15-24 Aralık 2012 tarihine kadar açık duyurulacağı bildiriliyor. Sergilenen 29 eser meraklılar tarafından büyük beğeniyle izleniyor.Pazar günü açık olması beklenen sergiye gidenler ne görseler iyi?
Tablolar hoppp ters çevrilip yere indirilmişler.

Sanatçı Emin Gülören şaşkınlık içinde Devlet Güzel Sanatlar Yetkililerine koşuyor.
Yetkililer bilgileri olmadığını, eserlerin kimin talimatıyla kaldırıldığını bilmediklerini söylüyorlar.
Cumartesi açılan sergi pazartesi günü kapanıyor kısaca.
Devreye Eğitim-Sen giriyor, Validen ve Kültür Müdürlüğü’ nden açıklama beklediklerini, olayı kınadıklarını beyan ediyor.
Açıklama geliyor Eskişehir Devlet Güzel sanatlar Galerisi Yetkilileri çok manidar açıklamalarını yapıyorlar.
Yerseniz buyurun açıklama
“Sergimiz izleyicilere kapalı.Devlet memuru olduğumuz için daha fazla konuşamayız”

“ArtNüyet” li sergimiz, art niyetin kurbanı oluyor?

Bakalım güzel memleketimiz daha nelere gebe…

Kaynak:İnternet dünyasındaki gazetelerden alınmış, Gece tarafından derleme yapılmıştır.

Benim Notum: Vallahi ben bilmem, bu siteye öyle oryantalist ressam falan diyerek
çıplak hatun resimleri atanlar düşünsünler bunuArtık resimleri ters çevirir, ters yüzlerine Forum Gerçek yazar, çerve içine alırsınız , biz de hayal ederiz içeriği
13 Üyemiz Gece'in Mesajına Teşekkür Etti.