Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.12.12, 15:18   #51
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Bu sefer seni savunmayacağım ODTÜ'lü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Arkandayım ODTÜ. Sonuna kadar. Bu üniversitede, ülkenin, hatta Dünyanın çok özel beyinleri okumakta. Bir vakit, ODTÜ' de arabası uçurulan ABD' li büyükelçinin şu sözleri söylediğini biliyorum; "Bu üniversitenin ders programını biz hazırladık ve son derece yoğun bir program yaptık. Yine de öğrencilerin ülke sorunları üzerine düşünmelerini engelleyemedik."

Orada yapılan son derece insani, şiddet içermeyen, sadece pankartlarla yürümek isteyen öğrencilere, ileri demokrasi katlanamadı ve gaz bombalarıyla şiddet uyguladı. Hastaneye kaldırılan öğrencileri, polis aradı buldu ve tutukladı. Hatta Elektrik- Elektronik bölümünde gösteriyle ilgisi olmayan, derste olan öğrenciler üzerine, bir cam kırılarak, gaz bombası atıldı.

Bu esnada başbakan şöyle diyordu; "10 yıl önce bu ülkenin insanları ezikti. Bir şey başaramayacaklarını düşünüyor ve batıya gıpta ile bakıyordu." İçeride bu söylem, dışarıda 2500 polis ve 9 panzer.Üç boyutlu karikatürden başka bir şey değil.

Bazılarının arkalarında olmaması hiç önemli değil. Onlar, zeki, çevik ve ahlaklı. Ben her koşulda arkalarında olurum.
Zekiler,çevikler,ahlaklılar.Peki ya olgunluk?
Deniz Gezmiş bile idamına kadar fikirlerini kafasında tam oturtamamış birisidir.
Yaşasaydı bu gün sol camia o ve arkadaşlarının fikirlerinden,tecrübelerinden,yol göstericiliğinden yararlanabilirdi.Malesef olgunlaşamadan vefat eden bir kişinin arkasında hatalardan ders alamamış,belli bir derinliğe ulaşamamış kayıp bir nesil gidiyor.
Türkiye'de artık biber gazı yemek için slogan atmak,pankart taşımak gerekmiyor.Kavgayı bile biber gazıyla ayırmaya çalışıp,bir gencin ölümüne sebeb olup,sonra da acılı akrabalarına biber gazı sıkmış bir devlet var karşında.O halde başına gelecek olanı bile bile çıkıyorsan ortaya şikayet etmek yerine nerede hata ediyor da aynı kısır döngüye düşüyorum demeliler.
ODTÜ'lüler akıllarını başlarına almadıkça ben destek çıkmam.Siz belki de alternatif olmadığı için olanla yetiniyorsunuz.Saygı duyarım.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.