Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.12.12, 16:35   #79
No Pasaran
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 197
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4393
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Bu sefer seni savunmayacağım ODTÜ'lü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Haberleri hepimiz okuyoruz,yorumun nerede?
Aslında konuya biraz geç müdahil oldum. Yazmak istediğim bazı şeyleri arkadaşlar dillendirmiş. Aynı şeyleri yazma gereği görmedim. Bu sebepten ötürü son dakika haberi paylaşmak daha iyi olur gibi geldi. Ama yine de yorumlamış olayım, sizin isteğiniz üzerine.

Kişisel yorumum;

Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversiteye gelişini protesto etmek veya karşı olmak için uydunun fırlatılmasına yada başka bir organizasyona gerek yoktur.

Birincisi Erdoğan bilim düşmanıdır. Bu açıdan bakınca ''bakın biz bilim yapıyoruz'', ''Daha önceki hükumetlerin yapmadıklarını ve benden sonrakilerinde yapamayacağını ben yapıyorum'' gibi popülist açıklamalara girişmesinin önüne geçmek adına da değerlendirilebilir. Bu protestoyu ''Gençlik Senin Yalanlarına Kanmıyor'' diye de düşünebiliriz. Malum, AKP'li bürokratlar bu ve benzeri konularda lafları iyi dolandırmaktadırlar. TÜBA'nın, TÜBİTAK'ın ve diğer bilim kuruluşlarının AKP'leşmesini ve bu kurumların işlevsizleşmesinin üstünü örterek Türkiye'deki bilimsel gelişmeleri uzaya bir uydu fırlatmaya indirgeyebilir. Oysa ki Türkiye'de bilimin ne noktalara kadar gerilediğini birçoğumuz görüyoruz.

İkincisi son dönem gündemde olan ve üniversitelerde hareketliliği olan bir diğer konu patriotların ülkeye girişi ve buna eşlik edecek 1200 civarında NATO askeridir. Başbakan'ın buraya gelişi ile gençliğin olan tepkisini buraya akıtmak anlaşılır bir konudur. Zira konu da verdiğim resme baktığınızda ''Bilimi Satan Emperyalist Savaş Çığırtkanı Tayyip...'' diye gitmektedir.

İllaki konuyu demokrasi eksenine çekeceksek eğer buyurun, anayasadan örnek verelim :

Anayasanın 34. Maddesi “ Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.'' der

Peki o halde burada suçlu olan protesto eden mi, yoksa 3200 polisle üniversiteyi işgal eden mi?