Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.12.12, 17:57   #86
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Bu sefer seni savunmayacağım ODTÜ'lü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi No Pasaran Mesajı göster
Aslında konuya biraz geç müdahil oldum. Yazmak istediğim bazı şeyleri arkadaşlar dillendirmiş. Aynı şeyleri yazma gereği görmedim. Bu sebepten ötürü son dakika haberi paylaşmak daha iyi olur gibi geldi. Ama yine de yorumlamış olayım, sizin isteğiniz üzerine.
Anlıyorum.Teşekkürler.
Kişisel yorumum;

Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversiteye gelişini protesto etmek veya karşı olmak için uydunun fırlatılmasına yada başka bir organizasyona gerek yoktur.
Elbette yoktur.
Birincisi Erdoğan bilim düşmanıdır. Bu açıdan bakınca ''bakın biz bilim yapıyoruz'', ''Daha önceki hükumetlerin yapmadıklarını ve benden sonrakilerinde yapamayacağını ben yapıyorum'' gibi popülist açıklamalara girişmesinin önüne geçmek adına da değerlendirilebilir. Bu protestoyu ''Gençlik Senin Yalanlarına Kanmıyor'' diye de düşünebiliriz.
Erdoğan'ın gençleri umursadığını sanmıyorum.Bu tip iktidarlar burjuvayı ve dindarları önemser.

Malum, AKP'li bürokratlar bu ve benzeri konularda lafları iyi dolandırmaktadırlar. TÜBA'nın, TÜBİTAK'ın ve diğer bilim kuruluşlarının AKP'leşmesini ve bu kurumların işlevsizleşmesinin üstünü örterek Türkiye'deki bilimsel gelişmeleri uzaya bir uydu fırlatmaya indirgeyebilir. Oysa ki Türkiye'de bilimin ne noktalara kadar gerilediğini birçoğumuz görüyoruz.
Türkiye'de bilimin ne noktada olduğunu AKP'liler bile görüyor.Fakat onlar rahatsız değiller.Ekonominin iyiye gittiğini düşünüyor ve uzaya başkasına yaptırmış da olsak (parasıyla) bir uydu fırlatmanın önemli olduğunu düşünüyorlar.
İkincisi son dönem gündemde olan ve üniversitelerde hareketliliği olan bir diğer konu patriotların ülkeye girişi ve buna eşlik edecek 1200 civarında NATO askeridir. Başbakan'ın buraya gelişi ile gençliğin olan tepkisini buraya akıtmak anlaşılır bir konudur. Zira konu da verdiğim resme baktığınızda ''Bilimi Satan Emperyalist Savaş Çığırtkanı Tayyip...'' diye gitmektedir.
Kesinlikle protesto edilmesi gerekli bir konudur.
İllaki konuyu demokrasi eksenine çekeceksek eğer buyurun, anayasadan örnek verelim :

Anayasanın 34. Maddesi “ Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.'' der
Evet sahiptir.Gençlerin suç işlediğini söylemedim.
Peki o halde burada suçlu olan protesto eden mi, yoksa 3200 polisle üniversiteyi işgal eden mi?
Üniversiteye 3200 polisle giden haksızdır.Protesto edenler demokratik haklarını kullandılar üstelik bu sefer yumurta bile yoktu.
Kırmızı,büyük yazılar bana aittir.

Şimdide eklemelere gelelim.
Yaptıkları protesto da karşılarına çıkan polise karşı duygusal hareket etmelerini hatalı buldum. Her seferinde o polis emri alıp karşılarına çıkacak ve bu üniversitelilerin haklı ya da haksız olmasıyla ilgili değil. Karşındaki kişinin davranışları belli. Farklı bir şey yap ve şaşırt onu. Halkın senden beklediğinin dışına çık. Bunu istiyorum.

Önceki mesajlarımdan birinde video koymuştum. Onu da izleyin, her kafadan çıkan sesi iyi dinleyin. Organizasyon sıfır. Uyum sıfır. Duygusallık ve öfke had safhada.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.