Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.12.12, 18:19   #88
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bu sefer seni savunmayacağım ODTÜ'lü

Sevgili C.Cienfuegos,
ODTÜ’deki olaylar ve Sol guruplara ve eylemlerine bakış açılarından farklı düşünmeme rağmen, mücadele gücünüze , sabrınıza, bu kadar tartışmacı üzerinize gelmişken (ben de dahil) üslubunuzu bozmamanıza hayran kaldığımı söyleyebilirim.
Savunduğunuz konu da çok haksız olduğunuzdan olacak, (hoş tam olarak da neyi savunduğunuz tam belli olmuyor ya) o kadar çok üzerinize gelindi ki, ben ister istemez geri çekilip uzak durmak zorunda hissettim kendimi.

Konuya başlamadan önce başka bir konuda yazdığınız:
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Türkiye'de ise Sağ zihniyet devrildi(darbede) sonra tekrar geldi.Neden derseniz toplum bunu kendine layık gördü.Ne yaparsan yap iradenin karşısında duramıyorsun.İstersen dayatma yap,zamanla kırılıyor olacağı yere varıyor işler.
Yorumunuzun da yanlış olduğunu söylemem gerek,
1980 darbesiyle sağ zihniyet devrilmedi, aksine sağ zihniyetin daha güçlüsü ve tek taraflısı geldi.
Sanırım siz iktidarda Sağ parti olan AP olduğu için sağ devrildi sandınız.
1980 darbesinde sağ sadece el değiştirdi ve sol devrildiği için, yıllarca tek ayak üzerinde sağ
(din ve milliyetçilik propagandaları yapıldığı için) tek yol kaldığı için halk sağa kaydı yoksa halkın bilinçli kendi seçimi değil.
1980 darbesiyle sağın en acımasızı iktidara geçti ve günümüze kadar da yönetmektedir.

(Öncelikle ) Haddim olmayarak, tartıştığı kişiler hakkında ben de oluşan kişiliğinize ait fikrimi söylemek istiyorum:

Ateist bir bayan olduğunuzu söylediğinize göre, yüksek eğitimli olmalısınız , ilk akla gelen sol bir gurup içerisinde olduğunuz varsayılabilir.( Ama sol gurupları, aşırı kibirli, yol yöntem bilmezlikle eleştirerek onlara da tepeden bakmanızı da göz önüne alırsak ) Sol guruplardan da olamazsınız.

O zaman tek kalan seçenek,marjinal guruplardan (emo, punk gibi) olduğunuzu varsaymaktan başka yol kalmıyor.

Türkiye’nin en elit seçme ve ülke sorunları içerisinde büyümüş, bu yolda hayatını harcamış kişilere dahi yüksekten bakmanıza bakılırsa;
sanırım siz, ‘’Yalan Dünya’’ dizisinde , Gonca Vuslateri’nin canlandırdığı ‘’Eylem’’ benzeri bir kişilikte olmalısınız.

Böyle bir saptama yaptığım için, eğer böyle bir kişilikseniz, doğru saptamam karşısında alınmanıza gerek yok,
Yok eğer değil de ben yanılıyorsam; bu benzetme için ben sizden özür dilerim ama haddim olmayarak,
‘’Yanlış kulvarda yanlış kişilerle birlikte ,yanlış kişilere saldırıyorsunuz!’’derim.

Ama gördüm ki, bugün linkini verdiğiniz bir video üzerinden ‘’Gördüğümüz mantıksal hataları’’ sorarak tartışmayı sürdürerek haklı olduğunu iddiaya devam etmişsin ve (güya) bu görüntüleri izleyen halkın(!) (hangi halksa o) sol gurupları haksız ve saldırgan, polisi ve dolayısıyla da AKP hükümetini haklı göreceğini savunuyorsun.

Madem ki sordun, o videoda neler görüp, neler görmediğimi madde madde anlatayım.

GÖREMEDİKLERİM:
1- ODTÜ öğrencilerin tümünü göremedim, çünkü (okuluna, ülkesinin yer altı ve yerüstü kaynaklarını, eşe,dosta, yabancılara 3-5 kuruşa peşkeş çeken, Okulları dini kisveye büründürerek, Ülkesini Atatürk’ün Çağdaş, Laik, (nispeten) demokratik, bağımsız çağdaş çizgisinden uzaklaştırıp, çağdışı kalmış rejimlere götürmeye gayret eden, bu yolda engel gördüğü aydın,komutan, öğrencileri, yüzlerce yıllarla yargılayıp zindanlara atan, Çağdaş bireyin en demokratik haklarına her geçen gün yeni baskılar, yasaklar (sigara, içki, kürtaj, doğum kontrolü, sezaryen, yeni çıkardığı kılık kıyafet yasasıyla, çarşafı dahi serbest bırakırken, diz üstü eteği ve vücut hatlarını belli edecek kıyafeti yasaklayan, kendi ülkesini kamplaşmaya yol açtığı yetmezmiş gibi, komşu ülkelerin (nispeten laik) rejimlerini yıkıp, yerine (Amerikan kuklası) şeriat yönetimlerinin gelmesi için canla başla çalışan birisi gelince tüm ODTÜ orada olmalıydı.
Görülüyor ki, kimisi tehlikeyi görse, eylemcileri haklı görse bile, kendi çıkarı, yarınları için uzak durmuş, kimsi ise (deve kuşu misali) başka taraflara bakmakta, bir kısmı da görmüş ama gençlerin ne için orada olduklarının (aslında o öğrencilerin kendisinin yaşam tercihlerini savunmakta olduklarının) farkında olmayıp, yarınlarını feda eden gençleri yerden yere vurmakta, bilmez ki, o gençler ve onları gibi düşünenler olmasaydı, kendisi şu anda ya çarşaf içindeydi veya şalvarın…

GÖRDÜKLERİM:
1- Ülkesinin kötü yönetildiğini gören üniversite öğrencileri, her vatansever birey gibi, toplanmışlar demokratik ve barışçıl bir şekilde protesto yapacaklar.

2- Üniversite içerisinde olmaması gereken polis (1980 öncesi üniversite içerisinde polis yoktu, 1980 darbecileri ,yasayla buna izin verdiler) üniversite içerisine girmiş.

3- Bir öğrenci, AKP’nin her ortamda Mecliste sürekli konuştuğunu konuşmak istediklerini, söylüyor, polisler, öğrenciyi bu demokratik hakkını istiyor diye, omuzlara almak için (!) öğrenciye doğru hamle yapınca , olayları çok tarafsız kameraya alan korkusuz, adil TV’miz, birden kamerasını kelebeklere ( pardon) bir başka öğrenciye çeviriyor ki, polisin öğrenciye gösterdiği şevkati görmeyelim.

4- Neyse gösterdiği öğrenciye bakalım. Öğrenci;
‘’Biz , böylesine haklı bir protesto yaparken dahi bizi engelleyen polislerin kendi düşünceleri yok mu? Bizim haklı olduğumuzu görmüyorlar mı? Yoksa bu robotlardan mı oluşuyor?’’ diye merak etmiş olmalı ki, kalkanları aralayıp, yüz ifadelerini görmek, robot olup olmadıklarını anlamak istiyor.

5-Daha sonraki olaylar ise, her sol gösteriden sonra olan (sıradan olaylar), medya cesur davranabildiği oranda (kesilip biçilmiş) montajlayarak bizlere yansıttığı olaylar…
…………………………………………………………………………………………………………………………………… …….
ala’turka’ya ise söyleyecek söz bulamıyorum, çünkü ona karşı söyleyeceğimi daha önce söylemiştim.,’’Ya o yanlış yerde, ya ben!’’ demiştim.