Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.12.12, 18:56   #89
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Bu sefer seni savunmayacağım ODTÜ'lü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sevgili C.Cienfuegos,
ODTÜ’deki olaylar ve Sol guruplara ve eylemlerine bakış açılarından farklı düşünmeme rağmen, mücadele gücünüze , sabrınıza, bu kadar tartışmacı üzerinize gelmişken (ben de dahil) üslubunuzu bozmamanıza hayran kaldığımı söyleyebilirim.
Savunduğunuz konu da çok haksız olduğunuzdan olacak, (hoş tam olarak da neyi savunduğunuz tam belli olmuyor ya) o kadar çok üzerinize gelindi ki, ben ister istemez geri çekilip uzak durmak zorunda hissettim kendimi.

Konuya başlamadan önce başka bir konuda yazdığınız:

Yorumunuzun da yanlış olduğunu söylemem gerek,
1980 darbesiyle sağ zihniyet devrilmedi, aksine sağ zihniyetin daha güçlüsü ve tek taraflısı geldi.
Sanırım siz iktidarda Sağ parti olan AP olduğu için sağ devrildi sandınız.
1980 darbesinde sağ sadece el değiştirdi ve sol devrildiği için, yıllarca tek ayak üzerinde sağ
(din ve milliyetçilik propagandaları yapıldığı için) tek yol kaldığı için halk sağa kaydı yoksa halkın bilinçli kendi seçimi değil.
1980 darbesiyle sağın en acımasızı iktidara geçti ve günümüze kadar da yönetmektedir.
1- Peki halkın gözünde öyle mi? Bir çoğu darbenin kime indiğinin farkında bile değil.Aslında halk merkez sağı huzur istediği için seçmiştir.
Alıntı:
Ateist bir bayan olduğunuzu söylediğinize göre, yüksek eğitimli olmalısınız , ilk akla gelen sol bir gurup içerisinde olduğunuz varsayılabilir.( Ama sol gurupları, aşırı kibirli, yol yöntem bilmezlikle eleştirerek onlara da tepeden bakmanızı da göz önüne alırsak ) Sol guruplardan da olamazsınız.
2-Yüksek eğitimle ateizmin alakasını çözemedim ama sol gruplara hayatımın hiç bir döneminde bulaşmadığımı söyleyebilirim.
Alıntı:
O zaman tek kalan seçenek,marjinal guruplardan (emo, punk gibi) olduğunuzu varsaymaktan başka yol kalmıyor.
3-Yok artık.
Alıntı:
Türkiye’nin en elit seçme ve ülke sorunları içerisinde büyümüş, bu yolda hayatını harcamış kişilere dahi yüksekten bakmanıza bakılırsa;
sanırım siz, ‘’Yalan Dünya’’ dizisinde , Gonca Vuslateri’nin canlandırdığı ‘’Eylem’’ benzeri bir kişilikte olmalısınız.
4-Kimseye tepeden baktığım yok.Apolitik birisi olarak gördüklerimi söylüyorum.
Alıntı:
Böyle bir saptama yaptığım için, eğer böyle bir kişilikseniz, doğru saptamam karşısında alınmanıza gerek yok,
Yok eğer değil de ben yanılıyorsam; bu benzetme için ben sizden özür dilerim ama haddim olmayarak,
‘’Yanlış kulvarda yanlış kişilerle birlikte ,yanlış kişilere saldırıyorsunuz!’’derim.
5-Yanlış kulvarda değilim yanlış kişilerle değilim (çünkü bireyselim) yanlış kişilere değil tam da konuşulması gereken kişilere saldırı değil eleştiri ve tavsiyelerde bulunuyorum.
Alıntı:
Ama gördüm ki, bugün linkini verdiğiniz bir video üzerinden ‘’Gördüğümüz mantıksal hataları’’ sorarak tartışmayı sürdürerek haklı olduğunu iddiaya devam etmişsin ve (güya) bu görüntüleri izleyen halkın(!) (hangi halksa o) sol gurupları haksız ve saldırgan, polisi ve dolayısıyla da AKP hükümetini haklı göreceğini savunuyorsun.
Halkın sola bakış açısını inkar edecek kadar gözünü karartmış olamazsın.Solcuların kendisi bile bundan şikayetçiyken hem de.
Sizin siyasi görüşünüzü öğrenebilir miyim?

Devamını yazıyorum.Bir sonraki mesajda.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla