Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.12.12, 19:02   #90
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Bu sefer seni savunmayacağım ODTÜ'lü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Madem ki sordun, o videoda neler görüp, neler görmediğimi madde madde anlatayım.

GÖREMEDİKLERİM:
1- ODTÜ öğrencilerin tümünü göremedim, çünkü (okuluna, ülkesinin yer altı ve yerüstü kaynaklarını, eşe,dosta, yabancılara 3-5 kuruşa peşkeş çeken, Okulları dini kisveye büründürerek, Ülkesini Atatürk’ün Çağdaş, Laik, (nispeten) demokratik, bağımsız çağdaş çizgisinden uzaklaştırıp, çağdışı kalmış rejimlere götürmeye gayret eden, bu yolda engel gördüğü aydın,komutan, öğrencileri, yüzlerce yıllarla yargılayıp zindanlara atan, Çağdaş bireyin en demokratik haklarına her geçen gün yeni baskılar, yasaklar (sigara, içki, kürtaj, doğum kontrolü, sezaryen, yeni çıkardığı kılık kıyafet yasasıyla, çarşafı dahi serbest bırakırken, diz üstü eteği ve vücut hatlarını belli edecek kıyafeti yasaklayan, kendi ülkesini kamplaşmaya yol açtığı yetmezmiş gibi, komşu ülkelerin (nispeten laik) rejimlerini yıkıp, yerine (Amerikan kuklası) şeriat yönetimlerinin gelmesi için canla başla çalışan birisi gelince tüm ODTÜ orada olmalıydı.
Görülüyor ki, kimisi tehlikeyi görse, eylemcileri haklı görse bile, kendi çıkarı, yarınları için uzak durmuş, kimsi ise (deve kuşu misali) başka taraflara bakmakta, bir kısmı da görmüş ama gençlerin ne için orada olduklarının (aslında o öğrencilerin kendisinin yaşam tercihlerini savunmakta olduklarının) farkında olmayıp, yarınlarını feda eden gençleri yerden yere vurmakta, bilmez ki, o gençler ve onları gibi düşünenler olmasaydı, kendisi şu anda ya çarşaf içindeydi veya şalvarın…

GÖRDÜKLERİM:
1- Ülkesinin kötü yönetildiğini gören üniversite öğrencileri, her vatansever birey gibi, toplanmışlar demokratik ve barışçıl bir şekilde protesto yapacaklar.

2- Üniversite içerisinde olmaması gereken polis (1980 öncesi üniversite içerisinde polis yoktu, 1980 darbecileri ,yasayla buna izin verdiler) üniversite içerisine girmiş.

3- Bir öğrenci, AKP’nin her ortamda Mecliste sürekli konuştuğunu konuşmak istediklerini, söylüyor, polisler, öğrenciyi bu demokratik hakkını istiyor diye, omuzlara almak için (!) öğrenciye doğru hamle yapınca , olayları çok tarafsız kameraya alan korkusuz, adil TV’miz, birden kamerasını kelebeklere ( pardon) bir başka öğrenciye çeviriyor ki, polisin öğrenciye gösterdiği şevkati görmeyelim.

4- Neyse gösterdiği öğrenciye bakalım. Öğrenci;
‘’Biz , böylesine haklı bir protesto yaparken dahi bizi engelleyen polislerin kendi düşünceleri yok mu? Bizim haklı olduğumuzu görmüyorlar mı? Yoksa bu robotlardan mı oluşuyor?’’ diye merak etmiş olmalı ki, kalkanları aralayıp, yüz ifadelerini görmek, robot olup olmadıklarını anlamak istiyor.

5-Daha sonraki olaylar ise, her sol gösteriden sonra olan (sıradan olaylar), medya cesur davranabildiği oranda (kesilip biçilmiş) montajlayarak bizlere yansıttığı olaylar…
…………………………………………………………………………………………………………………………………… …….
ala’turka’ya ise söyleyecek söz bulamıyorum, çünkü ona karşı söyleyeceğimi daha önce söylemiştim.,’’Ya o yanlış yerde, ya ben!’’ demiştim.
Göremediklerinden 1. maddeye cevap:
Eylem yapmayın demiyorum kaç defa söylemem lazım acaba.Hayır kaç defa söylemme gerekiyorsa söyleyin c/p yapıcam o kadar.
Görebildiklerine cevap.
1-Evet.Onu ben de gördüm.
2-Evet.Girmemelidir dedim.
3-Görüntüler muhalif bir kanalda yayınlandı.
4-O yaptığı davranışı doğru buldum ve içimden tebrik ettim.Öğrencilerin hepsi bu ve benzeri davranışlarda bulunmalıdır.Mesela uzun eşek oynamak da yaratıcıydı.(daha önceki bir olayda)
5-Evet,her seferinde gaz bombaları uçuşuyor.Tekmeyle geri göndermeleri de iyi.Polislerden bazıları gaza maruz kalmış,ve malesef polisin emir altında olduğunun,farklı davranmasının mümkün olmadığının (malum sebebler) farkında olunmasına rağmen,bir bombayı geri göndermeyi,bir polise zarar vermeyi başarı olarak gören sığ bir zihniyetin birebir tanığıyım.(özel hayatımda)

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla