Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.12.12, 18:24   #94
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 95
Mesajlar: 1,397
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Bu sefer seni savunmayacağım ODTÜ'lü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi No Pasaran Mesajı göster
Madem önceki mesajımda katıldığınız bir çok nokta var, o halde o konular üzerinde hareket etmek gereksiz olur. O mesaj, benim konu hakkındaki sadece genel bir değerlendirmemi içeriyordu.

Şimdi eklemenize ve ilk mesajınızdan birşeyleri karşılaştırarak birşeyler çizelim.

İlk mesajınızda ''üniversiteler bizimdir'' sloganı üzerine takılmışsınız. Oysa bunun gerçekliği vardır. Sloganlar ve kavramlar ona yüklediğiniz anlam ile birşeyler ifade eder. ''üniversiteler bizimdir'' kavramını maddi bir temele oturtamayız. Şöyleki; Üniversiteler öğrencilerindir. Üniversiteler aydınlanmadan yana olan insanların yerleşkesidir. Buraya gerici, faşist, halk düşmanı kimselerin girmesi üniversitenin işlevi ile çelişkiye düşer. Öğrencilerin bu sloganını bu açıdan değerlendirmek gerekir. Yoksa eminim ki Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin bir kamu malı olduğunu orada okuyan öğrenciler de çok iyi biliyordur.

Yukarıdaki eklentinize gelince ise eylemin içeriğine ilişkin bir eleştiri yapıyorsunuz. Polise karşı duygusal bir tavırdan ne anlatmaya çalıştığınızı bilmiyorum. Ama orada yer alan gençlerin büyük çoğunluğu, örgütlü ve sınıf bilincine sahip öğrenciler. Polisin hükumetin kolluk kuvveti olduğunu, öğrencilerle çatışmak, gözaltına almak için geldiğini öğrenciler iyi biliyor. Organizasyonun dağınıklığından şikayet ediyorsunuz, fakat polis hiç bir uyarı yapmadan olaya direkt müdahale etti. Yaşanan olayın özetini ise tek bir kareye sığdırabiliriz. Resim için tıklayınız

Bir organizasyonu bu derece değerlendirmek için gidip görmek gerekiyor. Hayatının hiçbir döneminde sol örgütlere ''bulaşmamış'' biri (sizin ifadeniz) için söyledikleriniz gerçekten olayı basitleştirmektir. Madem şikayet ediyorsunuz, olayı yorumlamakla yetinmeyin o halde. Gidin değiştirmeye çalışan. Hani Marx Feurbach Tezleri(Alman İdeolojisi)'nde der ya : ''filozoflar dünyayı yorumlamakla yetindi, ama aslolan onu değiştirmektir''. Buyrun sahneyi siz alın.
Sol görüşte değilim.
Dışarıdan bir eleştiri olarak alın sözlerimi.
__________________

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla