Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.12.12, 20:23   #98
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Çözüldü Cevap: Bu sefer seni savunmayacağım ODTÜ'lü

Sayın C.Cienfugeos;
Ateist bir bayan olduğunuzu söylediğiniz için ben:
''Ya sol bir guruptan olmalısınız veya marjinal (emo veya punk) bir guruptan olmalısınız.'' demiştim.
Sizse bu iki guruptan da olmadığınızı belirterek:

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster

3-Yok artık.
Alıntı:
Sol görüşte değilim.
Dışarıdan bir eleştiri olarak alın sözlerimi.
Yazmışsınız.

Sol ve sağdan başka, bir üçüncü gurup var ki ''Bir elinde cımbız, bir elinde ayna'' olarak isimlendirilebilecek bir gurup, bu guruptan hiç olamazsınız, çünkü bu gurup siyasetle ilgilenmez (siz ilgilisiniz), yine bu guruptan olanlar, kendileri dini kurallara uymasa da (içki,kumar, kız erkek flörtü, dine aykırı giyim gibi) kendilerini dindar zannederler ve din konusu açılınca, dindarlar safında yer alırlar, (oysa siz ateist olduğunuzu söylüyorsunuz) bu guruptan da olamazsınız.
Sağ guruplardan hiç olamazsınız (aralarında ateist barındırmazlar)
Bu demek oluyor ki, siz ya Türkiye'de (hatta Dünya'da) eşi benzeri bulunmayan bir fikir akımının (!) ilk temsilcisi, hatta kurucusunuz,
veyahut da (bu daha akla yakın) kendinizin hangi gurupta olduğunuzu bilmiyorsunuz.

Hani bazı gençler, ergenlik çağlarında anne babalarını kendi yanlarına yakıştıramazlar da, onları sürekli küçümser, sokakta bile, anne babası ile yanyana yürümek istemezler, anne ve babalarını arkadaşlarının görmesini istemezler ya, sizinki de o misal.
Zamanla kendinizin hangi guruptan olduğunuzu anlayacağınızı veya bu guruplardan birinde yer alacağınıza eminim.
Marjinalliğinizi de inkar etmenize şaştım doğrusu,
''Marjinal'' basit sözcük anlamıyla, ''toplumun genelinden farklı'' olarak açıklanabilir.
Ekonomik anlamı farklıdır ama ekonomik anlamda kullanmıyoruz zaten.

Siz, ateist bir bayan olarak, solcu ve marjinal sayılabilecek ''Emo,punk veya hippi guruplarından değilim.'' diyorsunuz ve üstüne üstlük de marjinalliği kabul etmiyorsunuz.

Neyse gelelim bana sorduğunuz soruya,
Alıntı:

Sizin siyasi görüşünüzü öğrenebilir miyim?
Benim siyasi duruşum (tüm yorumlarımdan da anlaşılacağı gibi) açıkça bellidir.
Kısaca ''Sosyalist sol'' diyebiliz.
Daha da açmak gerekirse, benim yaşamıma, tercihlerime, değerlerime saldırı, baskı olmadığı sürece, her türlü ulusal, fikri veya dini gurupların demokratik özgürlüklerini yaşamasını savunan bir kişiliğim var.
Sömürülen ülkelerinin bağımsızlıklarını da sonuna kadar savunurum, fakat bir halkın özgürlüğünü savunurken, ''kime karşı ve kimin için'' sorularının çok önemli olduğuna inanırım.
Öyle her önüne gelenin, (kendi halkının üzerinde yaşamsal baskılar, sömürüler olmadığı halde, sırf ırksal nedenlerle ayrı bir ulus kurmaya çalışmalarına, bu yolda terör eylemleriyle masum asker ve sivillerin canlarına kasttemelerine alkış tutamam.
Çünkü bu hareket, bir özgürlük mücadelesi değil, Kominizmin ve sosyalizmin temelini oluşturan birliktecilik prensibine taban tabana zıttır. Bir çok sol görüşlü arkadaş ''Halklara özgürlük!'' sloganının anlamının işgal altında ve sömürülmekte olan ülkeleri hedef aldığını unutarak, yıllarca birlikte ''Kardeşçe'' yaşamış, kız alıp, kız vermiş birbirine kaynaşmış, ayrımcılık görmemiş bir topluluğun, kışkırtılarak toprak bölmeyi hedefleyen ırkçı temelli kalkışmalarını ''Halklara özgürlük!'' kapsamında görmesi ve desteklemesi yanlıştır.