Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.12.12, 21:26   #103
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bu sefer seni savunmayacağım ODTÜ'lü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Onlara karşı nefret beslemeniz anlamsız.
Sağcılara karşı, nefret beslediğimi de kim söyledi?

Benim nefretim, kavgam insanı sömürene, kendi yaşamını, dini inancını bana zorla empoze etmeye kalkanadır.
Yoksa, Emperyalist ülkelerin elinde maşa olmayan, solcu gördüğü zaman (matador elindeki kırmızı pelerini görmüş boğa gibi) saldırma rekleksi göstermeyen, teorisyen olgunluğundaki her türlü sağ görüşe de saygım vardır.
Ama ne yazık ki bu olgunlukta sağ görüşlü bulmak çok zorlaştı artık, 1980 darbesininden sonra ilk bir kaç yıl, her iki gurup çok yakınlaşmıştı ama 1980'den itibaren ülkemizde iktidarda ve egemen olan (Amerika destekli) sağ tırmanış, tekrar iki gurubun birbirlerinden ayrışmalarını sağlamıştır.
Yoksa senin sandığın gibi, solcuların eylemlerinden , tepki olarak karşıt (sağ) gurup oluşmamıştır.
Sağ ve sol guruplar Dünya'nın her ülkesinde vardır. İstekleri ve eylemleri (hemen hemen) aynı temellerdedir.
Ama, diğer ülkelerdeki sağcı guruplar, bizdekiler kadar sola karşı şartlandırılmamıştır, bizdekiler kadar egemen güçlerin koruyucusu durumuna düşmemiştir.
Hiç bir ülkede sağ görüşlü bir gurup (sözün gelimi) ''Parasız eğitim istiyoruz!'' diye miting yapan sol guruba polisten önce saldırmaz, saldırmıyorsa bile alkışlayarak, ''Paralı Eğitim'' ister durumuna düşmez.
Hiç bir ülkede ''Nükler Santral yapılmasın!, Ormanlar katledilmesin!, Sendikal haklar arttırılsın!'' diyen sol gurubun gösterisine, eylemine, grevine saldırma, karalama durumuna düşmez.
Hele hele, geçen yıl olduğu gibi ''Kahrolsun Amerika, Türkiye'den,Ortadoğu'dan defol!'' diye miting yapan sol guruba saldırıp, Aslında milliyetçi olarak kendisnin karşı olması gereken Amerika'nın savunucusu durumuna düşmez...

Bizim ülkemizde ki sağcılar bir sağcının yapması gereken davranışları göstermiyorlar ki!
Bu konuda da aşağıdaki konumu okumanı tavsiye ederim.
MHP'nin Açmazı: Milliyetçilik-Ümmetçilik