Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.12.12, 09:33   #11
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Teşekkür et'me sorunsalı..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cliff Durden Mesajı göster
Ama derdim şu.. Biriyle tartışıyorum.. bir bakmışım bana teşekkür eden kişi o anda tartıştığım benimle 180 derece zıt görüşte olan kişiye de teşekkür ediyor İyi de böyle yapınca o kişinin görüşü ne tahmin edemiyorum ki ben
Kafam karışıyor
Çok güzel bir konuya değinmişsin Cliff,
Forumda en çok tartışan kişilerin başında (belki de) ben gelirim.
(Bazen) Tartıştığım, fikirlerine katılmadığım üye arkadaşın (katılmadığım) yorumuna da ''teşekkür'' ettiğim olmuştur.

(Ben bu teşekkürü ederken)
Bazen, onun fikrine katıldığım anlamında,
bazen de, tartıştığımız konudaki seviyeli üslubu, davranışları ,kendi fikrini savunma özgürlüğü ve (medeni) cesareti adına ''teşekkür'' etmişimdir.

Eğer tartışılan konu üzerinde üslup sertleşmiş, tartışma akıl ve mantık sınırları dışına taşmaya başlamışsa ''teşekkür'' etmediğim gibi yanıt vermeyi de keserim.
(Senin de söylediğin gibi) Bu durum yanlış anlamalara da yol açıp ''onun fikrine katılıyormuşum'' gibi algılanabilir.
Ama ben öyle umuyorum ki, hem forum üyeleri, hem de tartıştığım kişiler:
Fikrine katılmak anlamında mı,
yoksa fikir açıklama özgürlüğünü desteklemek adına mı, ''teşekkür'' ettiğimi anlayabilecek seviyedelerdir.

Sonra, ''teşekkür''den zarar gelmez (aşırı seviyeyi düşürüp, terbiyesizleşmedikden sonra) teşekkür etmek,arada oluşan buzları eritir, üyelerin birbirlerini daha iyi anlamalarına, yakınlaşmalarına yol açar.
Amaç da bu değil mi zaten?