Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.12.12, 11:18   #205
MyLife
Tam Üye

MyLife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 21
Mesajlar: 403
Ettiği Teşekkür: 1581
Aldığı Teşekkür: 1846
Rep Derecesi : MyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kitaplardan Kelime Yanıkları | Kitaplardan Sevdiğiniz Cümleler

23 ocak gecesi hafsa’mın Şahadetine doğru…

Sevgili..!! Evvelim,ezelim,ebedim,fecri aydınlatan bir kelam,
Ruhu okşayan bir dua avuçlarımda.
Bir sabah perdelerime vuran günaydınımsın.karanlıkları aydınlatan.geceyi gündüz yapan güneş misali gözümü kamaştıran ulvi ateşsin…
Sabrın ebede vardığı bekleyişsin…
Aşkı Vuslatımsın !.

Hafsamla oturuyorduk bana bakıyordu tebessümle.bende onu izliyordum.Ona bakarken sanki Cennete bakıyordum,gülünce inci gibi dişleri,al al yanakları gamzeleşiyordu.Durdu dedi ki ;
-Sevdagahım insanın kalbine doğruyu ve gerçeği ilham etmek le ve namaz kılanlarla birlikte Fatiha suresinin bitiminde Amin demekle görevli Melekler vardır.Hergün sabah ve ikindi Namazlarında müminlerle birlikte olmakla Ku’an okunurken yeryüzüne inmekle ,sokakları ve yolları dolaşıp zikir.Kur’an ve ilim meclislerini arayıp bulmakla görevli Melekler vardır.
Dilerim seninde yanında Melekler olsun seni korusun kollasın Ben Fatiha suresi bitiminde Amin dediğimde Yaradıcıdan dilediğimsin sen ey yar…!

Aşk nakışlı buseyi yeter ki ver gideyim.isyankar gecelerin en hüzzam şafağında.Gözlerinde dalıp da belki bir ah ederim.Hicran sözlü yolların nihavent sokağında.Sende bir ‘sen’ olmayı sensizlikle öderim ey yar…!
23 ocak gecesiydi dışarıda sisli ve soğuk hain gece.içimi kanatırcasına yakan gece.kuşların matem makamında ötüştüğü gece.
Hüznüme eşlik etmek için yıldızların tek tek söndüğü gece.

Saçımın ve sakalımın hepten ağardığı gece.Gitme diye diye yalvardığım gece.Sevda parandem Hafsamla vedalaşma gecem (
Aşıklar kefaret sözüne sadık kalmalı;diyerek bir gölge gibi karanlığın arasından hafsamın süzüldüğü gece.Ömrüm boyunca hafızamdan silinmeyecek olan gecem hüzün gecem ağlamakla geçecek olan gecem.
Hafsam çok hastaydı inci damlası gibi hastalıktan ter döküyordu yatağında.İçim kan ağlıyordu.zorluyordum kendimi yokluyordum zihnimi gönlüm bana mısın demiyordu.gönlüm sanki dile geldi.

‘Zorlama dedi beni zorlama sözün bittiği kelamın tükendiği yerdeyim zorlama’
Baktıkça eriyordum hafsama Allahım bu nasıl bir aşk düşürmüşsün içime Ya Rabbi bu nasıl bir duygudur da çok ağır geliyor bana.Ya Rabbena her zorluğu kaldırırımda bu ayrılığı bu yürek bu can nasıl kaldırsın.Ey Kıyamet gününü sahibi söyle bu can buna nasıl dayansın.Sitemim sana değil haşa varlığının hatrı büyük sevmeyi yaradan sensin kalpleri birbirine ısındıranda sensin.Ey Fahri kainatın sahibi olan Allahım bu duyguya bu kalp gönül dayanmıyorsa kim bilir seni görmek nasıl bir şeydir.Bizleri Cemalini görmekten mahrum eyleme Allahım.Hafsamın direnci bitmişti kısık sesle tebessüm ederk.

-Sevdegahım sana bir şey anlatayım mı ?
- Ey Yar,susuşum sesimi esirgemekten değil,sana değen sözleri çoktan yitirdim;dudağım avare,dilim perişan.Aklım ermiyorki sustuğumu bileyim.Kalbim ayılmıyor ki sana hitap edeyim.Kelimelerin sıcağı kaçmış,hece hece küllenmişler;suküt lehçesinde aç susuz bir mülteciyim şimdi buyur yarim anlat…!
-Sevdegahım mümin kul dünyadan ayrılmak ve Ahrete göç etmek üzereyken,semadan yüzleri güneş gibi parlak melekler cennetten getirdikleri kefen ve kokularla gelip,onun baş ucuna otururlar ve şöyle derler;
Ey iyi ruh,çık artık ve Allahın rızasına mağfiretine kavuş,kabın ağzından suyun aktığı gibi müminin tuhu çıkar ve onu ölüm meleği alır.Hazır bekleyen melekler,göz açıp kapayıncaya kadar bir zaman içerisinde müminin ruhunu ölüm meleğinden alıp getirdikleri kefen güzel kokular içine koyarlar ki yeryüzüne miskten daha güzel kokular yayılır.

-Sevdegahım seni bekliyorum üflesin artık İsrafil sura kopsun kıyamet el ele Cennete girelim ebediyete gidelim can olalım seni bekliyorum vasiyetim olsun ben seni Allah için çok sevdim kendine iyi bak vefayla kal can…!
Dedi ve gözlerini yumdu hafsa.İsrafil A.S. dünyanın suruna üflemedi sanki benim gönlümüm suruna üfledi kıyametim içimde koptu.Gönlü kaynıyor kudüm sesleri yankılanıyor içimde nağmelerin bulutlara değe değe ağlamama feryadıma gök eşlik ediyor yağmur yağıyor sağnak sağnak içimin kanadığı gibi gökten boşalıyor.Allahım benide vuslatıma erdir.Söyle bu yetim kalan gönül bu hapishanede ne yapsın diye ağlıyordum içim kanıyordu nefesim boğazıma düğümleniyordu.

Dil kalbin aynası derler çöl ve kum misali.
Dalgalanıyor kalbim dağlıyor kelimelerim,dilim suskun yüreğim senin bana getirmeyen yollara küskün.Ey benim Canım ! ey benim ay yüzlü sevgilim ! senden gelen bela bana candan tatlıdır. Bu yüzden ben tatlı canı bıraktım varsın senin için yansın,yakılsın.Ey gözlerime en çok yakışanım,alın yazım,ahretimin meyvesi yarim.
Dua dua dökülesim var yüreğine amin deyip kabul et…
Ne şedde getirebiliyor bizi bir araya nede med yetiyor sensiz ömrümü uzatmaya.Söyle can ne zaman selası verilir bu canın ne zaman sana vuslatımdır?.daha çok varmı söyle aşkın kıblesi…
******

Varlığın bana yetmiyorken,yokluğuna avunmak zorundayım…
Ya al götür kalanımı,
Yada gel,tamamla eksik kalan yanımı…

********
Ey geceye yüklediğim yar..! sanma ki unuttum seni…sanma ki yitip giden zamana yenildiğimden bu suskunluğum sanma ki başka limanda ,başka koylarda demir attı,garip yüreğim ben hala aynı limanda senin yoluna ışık tutuyorum…

*****
Bırakacağın eli hiç tutma,tutacağın eli ise hiç bırakma…sahte sevgililere gül olmaktansa,gerçek sevgililere diken ol…Hz.Mevlana
Bir gül kadar güzel ol;ama dikeni kadar zalim olma. Birine öyle bir söz söyleki ya yaşat yada öldür.ama asla yaralı bırakma…Şems-i Tebriz

Nar-ı aşk dedikleri buysa şayet ;yanarım kor gibi etmem gayri şikayet.düşürdün sen beni aşk havuzuna,gayri yüzsem de SEN ,batsam da SEN derim..

Üç noktadır aşk…her nokta gizli bir Ah/tır…
Seviyorum deyip haykıramamaktır…
Boğazda düğümlenen iki çift sözdür…
Dilin lal gönlün melal olduğu andır…
Gözlerden süzülemeyen iki damla göz yaşıdır…
Kelimelerin kifayetsiz kaldığı andır…
Üç nokta…bitmeyendir…bitemeyendir…

Yusuf DUMAN ~~AH BİNE-L AŞK ( Biyografik roman)
__________________
Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan,
ve rengi hafif uçuktur kurusun diye,
kaç kez güneşe asmaktan...
MyLife isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz MyLife'in Mesajına Teşekkür Etti.