Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.12.12, 14:31   #357
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Harika bir güneş, pencerenin önündeyim ve enfes yakıyor. Aralığın son günlerinde gerçekten keyfi çıkarılası bir hava var İstanbul'da...

Dün bir televizyon programında ilginç bir tartışma yaşanmış. ODTÜ'lü öğretim üyesi profesör Semih Bilgen, protesto hakkının doğal bir hak olduğunu söyleyince karşısındaki Polis Akademisi öğretim üyesi Tuğrul Özşengül "neyi protesto" ediyorlar diye sordu. ODTÜ'lü hoca "Suriye politikası" deyince karşıdan çok ama çok garip bir soru geldi. Polis Akademisinin hocası "bunlar Esad'ın öğrencileri mi? Neden başbakanı Suriye politikası ile ilgili protesto ediyorlar" gibisine saçma sapan bir soru yöneltti.

O akademinin öğretim üyesi buysa oradan mezun olan polislerin sokaklardaki tutumlarını çok görmemek lazım sanırım. Bu ülkenin ama öyle ama böyle bir Suriye politikası var ve o politilasının ülkemize bir yansıması var. Kan içici iki kutup arasında taraf olmak, taraf olduklarımızın vahşiliklerine çanak tutmak, komşumuz bir ülkenin parçalanmasına ortak olmak ve tüm bunları yaparken de en büyük zararı göreceklerden biri olmamıza rağmen bunu"Esad'ın öğrencileri mi?" sığlığına indiren bir eğitim adamı...
De gettt...

2013 için asgari ücretler bugün belirlenecekmiş. Hükümet 3+3 diyormuş. İşveren "zam yapmak yerine sigorta ve vergiyi düşürün, biz aynı maaşı ödemeye devam edelim, giren devlete girsin" mealinde bir şeyler söylüyormuş.

Asgari ücretliler ne mi diyor? Yerel seçim var nasıl olsa 2013'te. Kapılarına bırakılacak makarna ve nohutlar 1 paket fazla olursa %50 'sinin "gık" 'ı bile çıkmaz yine...

Başbakanın korunma görevi böcek olayından sonra polisten alınıp Mit'e devrediliyormuş. ODTÜ'lü öğrenciler karşısında görevlerini başarıyla yerine getirdiklerini söylediği polislere ödül! gibi olmuş bu. Bence günün kapağı bu olsun.

Kendinin korunması mevzu olunca güvenmediği polis; muhaliflerin susturulması, insanların protesto hakkının elinden alınması gibi uygulamalardan sorumlu bir teşkilat demek. Halkın emniyeti, huzuru ve güvenliği için biz de Mit'e mi müracaat etsek bundan sonra?

Bugün Bekir Coşkun köşesinde, "Sultanın Rektörleri" başlıklı bir yazı yazmış. Rektör atanmanın kriterleri ve üniversitelerimizin en tepesine oturtulan kişilerin çapları! ile ilgili güzel bilgiler var. Okumanızı tavsiye ederim...

Kocaman Aykut Karabük maçından sonra, "pilim bitti, yoruldum, bu iş gitmez abi" gibisine bir şeyler söyleyip istifa etmişti. Gözünüz aydın Fenevliler görev de kalmış...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.