Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.01.13, 22:12   #16
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Osmanlı Hiç Bir Zaman Ne Türkçe Konuşmuş Ne de Türklüğü Kabul Etmişt

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dilaver Mesajı göster
Sayın C.Cienfuegos, şöyle düşünsek? Siz ve ben ayrı görüşte ama aynı site de yazıyoruz... sizin ak dediğinize ben kara diyorum. Bu sitenin çelişkisi midir? Ve şu var ki, verdiğiniz linke tıkladım okudum.. Karahanlılar dönemi nden 840 - 1212 dönemineden bahsediyor.. OSMANLI 1299 DA KURULDU KABUL EDİYORUZ.. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT
ilk Osmanlı Şeyhülislamı olan Muhammed bin Hamza el-Fenari, yani Molla Fenari’dir. Orada da el-hamdü lillah kelimelerinin altında “ögmek Tangrınungdur” yazar. Görüldüğü gibi Karahanlı devri mütercimi de, Muhammed bin Hamza da Allah kelimesini Tanrı sözüyle Türkçeye çevirmekte sakınca görmemişlerdir.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.