Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.01.13, 20:14   #1
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Serbest Kıyafete Toplumun Bakışı - Durun Artık

Gazetede okudum. Türk Eğitim Sen 8 bin 577 eğitim çalışana anket yapmış.
%65'i kıyafet serbestliğinin maddi durumu yerinde olmayan ailelerin çocuklarının psikolojisini bozacağını %66.3'ü okulların podyuma döneceğini düşünüyormuş.
Sorulara cevap veren eğitimcilerin bile bu 2 yanlış yargıda takılıp kalması,toplumun nasıl bir fikir tıkanıklığı yaşadığının ispatıdır.
Her iki iddia da ezberci zihnin ürünüdür.
1) Okullarda ekonomik duruma göre çocukları sınıflara ayırdıklarını herkes bilir.
2) Okul kıyafetlerinin bile kaliteli(pahalı) ve kalitesiz olanları arasındaki fark bir bakışta anlaşılır.
3) Okulda öğretmenin sorduğu ilk soru anne ve babanın mesleğidir.(Tüm sınıf bir aradayken)
4) Öğle molalarında ve ya tenefüslerde yenilen besinler bile farklıdır.
5) Beden dersinde giyilen kıyafetlerden ve ayakkabıdan bahsetmeye gerek yok.
6) Öğrencinin sosyal çevresi yine kendi ailesinin ekonomik durumuna bağlıdır.
7) Öğretmenlerin tavırların aileye göre değişir.Zaten evde dayağını yiyen bir çocuk okulda öğretmenlerinden de dayağını yer. Öğretmenler sütten çıkmış ak kaşık değildir.
8) Müdürler de sütten çıkmış ak kaşık değil. Okula para veremeyecek olan öğrencileri hademe gibi kullananları gazetelerde de okuduk,okul hayatımızda da gördük.
9) Okullar podyuma dönse ne olur dönmese ne olur. Dershaneler,kurslar ve sosyal çevresinde bu çocuklar giyinmesini bilmiyor sanki.
Maddeleri çoğaltabiliriz.
Bu çağda çocukları asker gibi eğitmenin mantığı yoktur.
Kılık,kıyafet eğitime zarar vermeyecek şekilde serbest olmalıdır görüşündeyim.Sizin de fikirlerinizi bekliyorum.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.