Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.01.13, 23:07   #5
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Halı | Kökeni | Halı Türleri

Halı deyip geçmeyeceksiniz. Hangi tür halı olursa olsun, her ilmiğin, her rengin, her desenin bir öyküsü vardır. Hepsinde bir çile, emek, alın teri, en önemlisi de bir hayal, bir düş, bir umut vardır.

Bu yüzden de makine halısı yerine el dokuması halılarını saygı gösterme babında tercih edilip evlerimizin baş süsü olarak sergilenmelidir.

Tabi ki imkanlar elverdiğince.

İmkanlar elverdiğince diyorum çünkü üç beş paraya taşeron firmalar bu tür halıları alıp bir dünya paraya müdavimlerine veya turistlere satmalarından dolayı neredeyse özel üretim olmuş. Yeni nesil bu tür halıları ekonomik acıdan tercih etmeyip fason üretim olan halılara yönelmesiyle neredeyse tezgahlar yok olma raddesine gelmiştir. Haklılar.

Teşekkürler Lale.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.