Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.01.13, 00:53   #6
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Cliff Durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 1103
Aldığı Teşekkür: 6486
Rep Derecesi : Cliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Diziler ve Toplumsal Çürüme

Lale'ye tamamen katılıyorum..

Yabancı bir dizi ile örnek vereyim

Sons of anarchy diye bir dizi izliyorum..yabancı bir dizi.. orada motosiklet çetesi anlatılıyor.. Bu çete adam öldürür, esrar kaçırır, silah kaçakçılığı yapar bildiğiniz çetedir.. Bu diziyi izleyip de silah kaçıran olduğunu veya esrar kaçıran olduğunu hatta hatta adam öldürenine denk gelmedim henüz.. Hatta tam aksine bu çete sayesinde Emma Goldman ile tanıştım.. kitaplarını okumaya başladım.. düşünsenize böyle bir çete sayesinde hem de..

Bu dizi bizim ülkede olsa - olamaz zaten sansüre kurban gide gide bir hal olur zavallım hadi diyelim oldu ya- insanlar Anarşist feminist Emma Goldman ile tanışabilirlerdi. Ama tanışamazlar.. neden? Çünkü dizinin ahlaki çöküntüye yol açtığı, dizinin toplumsal yapımıza aykırı olduğu o kadar vurgulanacaktı ki insanlar arkasında yatan fikri göremeyeceklerdi..

İsterseniz Türkiye'deki dizilerle de bir örnek vereyim de sonra o yabancı cliff ne alaka denmesin..

Muhteşem Yüzyıl'ı örnek vereyim..

Muhteşem Yüzyıl dizisini sevin sevmeyin, ecdadınıza uygun görün görmeyin umrumda değil.. Ama diziye o kadar giydiriliyor ki dizinin yararı gözden kaçırılıyor.. İnsanlar merak edip Süleyman Han üzerine kitaplar okumaya başladı.. Hürrem'i okuyor insanlar.. görmüyor musunuz? Tarihten nefret eden arkadaşlarım Süleyman Han dönemini araştırıyor.. Toplumsal çöküntü sebebi sayılan, ecdada uygun görülmeyen dizi aslında tam tersi insanların araştırmasına okumasına vesile oluyor.. Bu diziyi bir kere bile izlemeyen ben bile bunu diyorum..

Örnekleri çoğaltabilirim..

Selametle.

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.