Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.01.13, 06:53   #219
Planner
Aidiyetsiz

Planner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 4
Ettiği Teşekkür: 1900
Aldığı Teşekkür: 1320
Rep Derecesi : Planner Karimasını arttırmak için doğru yerdePlanner Karimasını arttırmak için doğru yerdePlanner Karimasını arttırmak için doğru yerdePlanner Karimasını arttırmak için doğru yerdePlanner Karimasını arttırmak için doğru yerdePlanner Karimasını arttırmak için doğru yerdePlanner Karimasını arttırmak için doğru yerdePlanner Karimasını arttırmak için doğru yerdePlanner Karimasını arttırmak için doğru yerdePlanner Karimasını arttırmak için doğru yerdePlanner Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kitaplardan Kelime Yanıkları | Kitaplardan Sevdiğiniz Cümleler

"Doğa bir ana gibi davranmış bize: İstemiş ki ihtiyaçlarımızı gidermek zevkli bir iş de olsun üstelik: Aklımızın istediği şey, iştahımızın da aradığı şey olsun: Onun kurallarını bozmaya hakkımız yok. Caesar'ın ve İskender'in, en büyük işleri başarırken, doğal ve budan ötürü gerekli ve akla uygun zevkleri bol bol tattıklarını görünce, buna ruhu gevşemek demem; tersine, o zor işleri ve yorucu düşünceleri dinç bir yürekle günlük hayatın bir parçası haline sokmak, ruhu sağlamlaştırmaktır derim. Zevklerin gündelik zaferlerini olağanüstü iş saymışlarsa bilge adamlarmış. Biz pek şaşkın varlıklarız: Filanca hayatını işsiz güçsüz geçirdi, deriz; bugün hiçbir şey yapmadım, deriz -Bir şey yapmadım ne demek? Yaşadınız ya! Bu sizin yalnız başlıca işiniz değil, en parlak, en onurlu işinizdir: Bana büyük işler çevirmek olanağını verselerdi, neler yapmaya gücüm olduğunu gösterirdim, deriz. Önce siz kendi hayatınızı düşünmeyi, çevirmeyi bildiniz mi?"

Montaigne / Denemeler