Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.01.13, 18:03   #37
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32395
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Serbest Kıyafete Toplumun Bakışı - Durun Artık

Okulların bir asker disiplini içinde olmasını hiçbir zaman sevmedim tek tip kıyafet uygulaması zorbalıktan başka birşey değil bu fikrimle zaten sayın C.Cienfuegos arkadaşa kadar katılıyorum.. yalnız burda bir yeri ayırmakta yarar var başımızdaki kişilerin görüşleri ideallerini hesaba katarsak bu serbest kıyafet uygulamasının bizim istediğimiz bir uygulama olacağını söyleyemeyiz..çünkü çıkaracakları bu uygulamada amaç ve hedefte belli kendi taraflarında olanlara rahat davranırken okula kotla gelen kız öğrenciye rahat vermemek hatta okula girmesini bile engelleyeceklerdir.. kendi taraflarına çekmek için herşeyi yapacaklardır..

Ekonomik sebeblere sığınarak vicdan muhasebesi yapan arkadaşlarıda anlıyorum ama herşeyde maalesef duygusallıkla olmuyor bazen gerçekleri göstermekde bir dersdir.. ve bu dersi alan yoksul öğrenci çok hırs yapıp çok çalışıp zihnini ve bedenini daha güzel bir ülke daha güzel bir gelecek için hazırlayabilir..bunun için savaşabilir.. kendi durumunda olan insanlarla çok iyi bir dayanışma içersinde olabilir.. bu sistemin istemediği birşeydir.. çocuklarımızın bunu görmesi ve yaşaması inanın onlar için en iyi bir derstir..

Ama.. işte aması var..

Bu yasanın ben samimiyetine inanmıyorum yani inandırıcılıktan çok uzak özgürlükle bir alakası yok..öyle istediğimiz hayal ettiğimiz birşey değil.. Bu yasa demokrasiyi ve özgürlüğü benimsemiş bir hükümet tarafından çıkmış olsaydı ancak o zaman inanırdım..

Ha diyeceksiniz serbest kıyafetin sana göre hiçmi zararı yok evet var oda kapitalizmi din olarak belleyen firmalar çocukların peşine düşebilir ortalarda nasıl iphone 5 çılgınlığı vs vs varsa kıyafetlerdede aynı çılgınlık başlar.. buna tek diyebileceğim şeyde zaten kapitalizm heryerde.. yani bunu görmemek imkansız.. tabi bunda yapacak hiçbirşey yok.. sistemin bu çocukları tamamen sarması onların uyanmalarını sağlayacak ki benim umudumda bu..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.