Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.01.13, 21:46   #42
aakinaksoy
Tam Üye

aakinaksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 9
Ettiği Teşekkür: 10045
Aldığı Teşekkür: 3147
Rep Derecesi : aakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Serbest Kıyafete Toplumun Bakışı - Durun Artık

Sayın C.Cienfuegos,
Ben de forumdaki tüm arkadaşlarım gibi, özgürlüğü insanlığın en yüce ve vazgeçilmez özelliği olarak benimserim.
Sevgili Forumdaşlarımın sıkılmamaları için konunun ayrıntılarına girmemiş ana çizgileriyle benim,eşimin ve yavrumun nedenli etkilendiğimizi anlatmışdım.

Kendimi yüceltmeyi hiç sevmem ve yapamamda. Olabildiğince alçakgönüllüğümdür. Kızımın özel okulda hatta Amerikan Kollejinde okuduğunu utana sıkıla yazmışdım. Yazmışdım çünkü; müdürü ve %80ni Amerikalı olan idarecilerin serbest giysiye olan düşünceleri,yaklaşımları ve sonrası uygulamasını bir Amerikalı gözü ile bile nasıl yorumlandığını yansıtmakdı.
Yine utanarak yazıyorum ki; okuldaki öğrencilerin aileleri üstdüzey kültürlü insanlardı. Kızımın sınıf arkadaşının annesi o tarihde 9 Eylül Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Başkanı, İzmir'de çok saygın Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Prof. Dr. Süha Miral Hanımdı. Aynı dertleri beraber çekmişdik.

Yönetimin bu kararını geri çekmesinin hemen ardından Süha Hanım Yönetimin isteği ile Okulda veliler için bir konferans verdi. Konusu ise; (Çocuklarımızın marka tutkusu ve buna karşı ailelerin yaklaşımları) idi. Orada konu enine boyuna ve psikiyatri boyutuylada irdelendi.

Sonuç; Kendilerine özgü Marşları, Sancakları,toplumda saygın konumları, hatta alkışları bile olan Okullarında kendilerini simgeleyen formalarını sürekli giymeleriydi.