Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.01.13, 02:47   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Anayasa değişimi üzerine

ANAYASA DEĞİŞİMİ ÜZERİNE,

Önümüzdeki günlerde ayrıştırıcı, bölücülüğe imkân verici, 40.000 insanın ölümünden sorumlu İmralı canisi olarak adlandırılan ve vatan hainleri tarafından sn. kelimesi ile adı anılan Abdullah Öcalan için önce ev hapsine imkân tanıyan sonra kendisi gibi bölücü olup, yediği ekmeğe, soluduğu havaya, içtiği suya, üzerinde dolaştığı vatan toprağına ihanet içinde olanlara af ve ayrıcalık getirecek Anayasa değişikliği çalışmaları hız kazanacaktır. Bu Anayasa değişikliği ki, daha şimdiden güya görüşlerine başvurulan ön adında Doçent, Dr. Prof. gibi ibareler bulunan özde çoğunluğu ülkeyi bölmeyi ve pazarlamayı kendine ilke edinen AKP zihniyeti ile organik bağ içinde olanların bazılarının ifade ettiği gibi; Türklüğü, Türkiye'yi, Bayrağı, Dil'i, ünüter yapıyı konuşmayacaksak, mevcut Anayasa'nın başlangıç giriş bölümü ve ilk 4 maddesinde değişiklik yapmayacaksak Anayasa değişiklikliğine ve toplantılar yapılmasına gerek yoktur diyen sözde ve güya akademisyenlerin varlığı ile Anayasa değişimi yapılması hedeflenmektedir.

Cumhuriyeti taçlandıran onurlandıran iki önemli öğe; birisi Laik'lik diğeri hukuk üstünlüğü ve hukuk devleti kavramıdır. Bu iki öğenin olmadığı yerde Cumhuriyet sadece bir deyim olmaktan öte bir işe yaramaz.

1982 Anayasa'sı başlangıç giriş bölümü ve ilk dört madde bir binanın taşıyıcı kolonları gibidir.. Anayasa olarak Cumhuriyet temel nitelikleri ve Cumhuriyet kuruluş temel felsefesinin taşıyıcı kolonlarıdır. Birinin değişimi ve akamete uğratılması ile Cumhuriyet temel niteliklerinin, bir binanın çökmesi gibi Cumhuriyetin çöküşü demektir. Sadece adı kalacak bir Cumhuriyet deyimi her zaman ifade ettiğimiz gibi tek başına bir şey ifade etmez. Birçok totaliter idarelerde bile ve özellikle Arap devletlerinde ön adı Cumhuriyet olanlar vardır.


İşte AKP Türkiye Atatürk Cumhuriyetini bağ bozumunda talan edilmiş hale dönüştürmeye çalışmaktadır.. Tüm uğraşları bunun içindir. YCHP ve MHP ile BDP, isimli sözüm ona güya parti (PKK'nın meclis uzantısı) AKP'ye destek vereceklerini ve daha şimdiden Anayasa değişimini her platformda telaffuz etmeye başlamışlardır. Yukarda ifade ettiğim tüm hususların ve Anayasa'nın budanıp kanatları kırpılmış kuşa döndürülmesini istemeyen Atatürk miliiyetçilerinin bu çalışmalara tepkisi ne olacaktır? Nasıl bir tepki birliği organizasyonu ile, Cumhuriyet mitingleri gibi insanları milyonları bulan sayıları ile meydanlara aktığı bir oluşumla karşı konacaktır? Tuncay ÖZKAN dahil bu organizasyonları omuzlayacak, insanların tepkisini meydanlarda göstermesine öncülük edecek bir çok yurtsever tutuklu. AKP son planlarını uygulamaya koyuncaya dek bu insanlar salıverilmeyecek. O zaman bir organizasyona gidecek güç ve insanları bir araya toplayacak iradeyi bulmanın yolu aranmalı, tüm Atatürk milliyetçilerinin bir araya gelerek güçbirliğini göstermesinin zamanı çoktan geldi ve geçiyor. Kurtuluş savaşında atalarımız dedelerimiz nasıl örgütlendi ise bizlerde milis ruhu ile ayağa kalkmalıyız. Ayağa kalkmazsak herhalde bizi, bizleri dizlerimizin üzerine çökertirler son pişmanlık fayda vermez.

11/01/2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.