Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.01.13, 09:33   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cumhuriyet, Kazandırdıkları ve Ahlak

CUMHURİYET, KAZANDIRDIKLARI VE AHLAK.

Cumhuriyet döneminde fiilen kaldırılmış tekke ve zaviyelerin yerine geçen ve oralarda görev alıp, ilim irfandan uzak olarak sadece irticai düzen ve düşünce üzerine kurulu toplantıların yapıldığı oda ve mekanlarda, güya insanların irşat edildiği, çıkarcı gurupların sohbet toplantıları adı altında yaptıkları beyin yıkama metotları hala geçerliliğini koruyarak Türkiye Cumhuriyetinde son 11 yıldır yoğun olarak devam ettirilmektedir.

Cumhuriyet ile birlikte tekke ve zaviyeler kaldırılmış, yerine ilim irfan yuvası olarak Cumhuriyet okulları, ünüversiteler ikame edilmiştir. Cumhuriyet devriminin esasını teşkil eden 8 adet kanunu ise Anayasa 174. Md ile koruma altına alınmış ve halen geçerlidir.

Cumhuriyet kazanımları ile birlikte ülkede 11 yıldır hükümet edenlerin görmezden gelmeye çalıştıkları Cumhuriyet ahlakı, toplum nezdinde yaygınlaşmış, adına ister iktisadi terminoloji ister doktrin deyin, isterseniz toplumsal ahlakın ana menüsü deyin 6 esas belirleyici olarak halkın belleğine çıkmaz şekilde kazınmıştır. 6 ana esas başlık olarak bilinen ve toplumu, yöneteni, yönetileni ve ahlaklarını şekillendiren Halkçılık, Devletçilik, Laiklik, Devrimcilik, Milliyetçilik, gibi kavramlar içinden hem birey olarak T.C vatandaşları, hem bireylerin oluşturduğu aile, hem sosyal yaşam, hem devlet idaresi ve devlet, bu doktrinden ahlaken nasibini almış içinde yaşadığımız son 11 yılın başı olan 2013 yılına kadar gelmiş, bu ahlak ve doktrin anlayışı ile Cumhuriyet, kadın erkek demeden tüm fertlerine ahlak adına demokrasi adına kalkınma adına başkalarının sahip olmak isteyip de olamadığı çok değerli hususları Tür milletine kazandırmıştır.
Son 11 yılda bir moda akım gibi ihtiyaç olmadığı halde 3 Apartman arasına bir Cami ve Mescit yapımı adeta bir savaşın simgesi haline getirilerek yayılmıştır. 2002 yılında Türkiye'de Cami sayısı 85.000 lerde iken 2013 yılı itibarı ile 130.000 olmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesi 6 adet yatırımcı Bakanlık bütçesine eşit hale getirilmiş, yapılan Cami ve içerisine tayin edilen İmam ve Müeezzin maaşları buradan ödenmeye devam edilmiş ve edilmektedir.

Hz. Ali demişki; (Nehcul Belaga) ahir zamanda mescitler çoğalır. Ama oralardan irşat ehli çıkmaz, Camiler mundar, cemaat kindar olur demiş. Keza Kur'an ayetlerinden birinde (MESCİD-İ DIRAR) yani içinde Namaz kılınması mekruh olan yerler 130.000 Cami içinde bir hayli fazladır. Şimdi 11 yıldır AKP hükümeti marifeti ile Türkiye'ye bunlar yaşatılmaktadır.

AKP'nin Cumhuriyet okullarına karşıt olarak koyduğu İmam Hatip okullarından ise gerçek manada istisnalar hariç mürşit çıktığı görülmemiş, AKP ve öncesi benzer siyasi partilere arka bahçe olan ve militan yetiştiren yuvalar olmuştur. İHL den çıkanların içinden ise irşat ehli bir elin parmağı kadar azdır. İrşat ehli olduğunu söyleyenler gök kubbedeki bulut gibi ayrımsız tüm insanların üzerine gölge etmedikçe, irşat ehli olanlar toprak olduklarını var sayıp, her zerresine insan ayağının basılmasına izin vermedikce irşat ehli olabilirlermi? Türkiye'ye bu gün AKP eliyle bunlar yaşatılmaktadır.

Tarikat ve ve Cemaat ehli olup zikir toplantıları yapıp İslam'a şirk koşanlar, toplumu bölenler, Cumhuriyet devletini "darül harp" sayıp malının mülkünün yenmesini mübah sayanlar, boşuna zikir ederek kendinizden geçmeyin, bari tam anlamı ile Kur'an okuyun kendinize gelin. Çünkü Kur'an okunup kendinize gelmeniz için indirilmiştir.

Zikir ehli olanlar mücahit iken mütaahhit olmuş kendileri için yaratılan imkanlar ile rant bölüşümüne koyulmuş, helal haram demeden hem devletin hem milletin malını hak etmedikleri şekilde bölüşmeye, bu şekilde kazandıkları ile birde AVM helal gıda arar olmuşlar haramı yerkende besmele ile başlar olmuşlar. 11 yıldır yaratılmaya çalışılan toplum ve ahlak Cumhuriyet ahlakından sapıldığı için bu hale getirilmiştir.

12/01/2013 /
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.