Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.01.13, 10:44   #13
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Adolf HITLER-Kavgam / Mein Kampf

Adolf Hitler; Konusunda ben de bir kaç cümle ile bir şeyler söylemek isterim.
20.Nisan.1889 Braunau am InnAvusturya Adolf Hitler, 1889 Avusturya doğumlu Hitler. Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi’nin (NSDAP) yani Nazi Partisi’nin lideri olan Hitler, 1933’de Almanya’nın başbakanı oldu. 1934’de kendisini Almanya’nın Führeri (lideri) ilan eden Hitler, 1945′deki ölümüne kadar Alman halkını peşinden sürükledi. Almanya’nın üstün ırk olduğuna inandı ve Almanca konuşan herkesi tek bir çatı altında toplamayı amaç edindi. Hitler, bu uğurda birçok Yahudi’yi ve diğer azınlık mensuplarını katletti.

Irkcı ve faşist anlayışı ile dünya'da 50 milyon insanın ölmesine neden olmuş, hitabetteki popilizmi en iyi kullanan, bu nedenle Alman ırkı ve milletinin ulvi ve milli saydığı duyguları kabarık tutmasını bilmiş, söylemleri ve nutukları hep bu yönde olduğundan, Alman milletini adeta afsunlamış büyülemiş kendisinin ve mensubu olduğu Alman milletinin ve savaş halinde olduğu tüm milletlerin mahfına çöküşüne, hastalığa, açlığa, yokluğa, yoksulluğa neden olmuş, lanetle anılan faşist diktatörlerin en ünlülülerinden biridir.

Kendisene özenen kendinden sonra gelen bir çok diktatörün sonu Hitler benzeri olmuş, en uzun yaşayan ve hüküm sürenler dahi feçi şekilde sahip oldukları siyasi iktidardan olmuşlardır.

Günümüz ve Türkiye'de tıpkı hitler uygulamalarına özenti halinde olan, bir çok uygulamaları Hitler'i çağrıştıran bir İmam Recep Tayyip iktidarı söz konusudur. Tüm uyarılara rağmen faşizan uygulamalardan vazgeçmemekte, kendi anladıkları idari rejim için Türk milletini dönüştürmeye çalışmaktalar. Sonu Hitler'e mi benzer Hitler'e özenen onun gibi davranan Menderes'e mi benzer bakıp göreceğiz. Tüm faşist diktatörlerin önünde sonunda, terk-i sıla veya terk-i hayat eylediğine göre herhalde İmam Recep'te akibetlerden birine duçar olacaktır. Bu kaçınılmaz sondur. Diktatörlerin yazılmış kaderidir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.