Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.01.13, 18:28   #1
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Çocuklarımız kimlere emanet?

Çocuklarımız kimlere emanet?

Dünya edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan ‘’Fareler ve İnsanlar’’ müstehcen bulunmuş…

Nobel ödüllü Amerlikalı yazar John Steinbeck’in bu önemli yapıtı dünyanın bütün dillerine tercüme edilmiş, filmleri çevrilmiş, tiyatrolarda oynanmıştır.

İlk defa AKP iktidarı döneminde bu önemli kitap ‘’Müstehcen’’ sayılıyor!

Siz aklınızla bin yaşayın e mi?

Ülkmeizde AKP’nin icat ettiği 4+4+4 sistemi Osmanlı dönemindeki ‘’Medrese’’ sistemine benziyor, öğrencileri cahil bırakıyor!

Medrese sistemi din ağırlıklıydı ve matematik, fizik, kimya gibi fen dersleri okutulmaz, sadece ‘’fıkıh’’ okutulurdu. Fıkıh İslam hukukudur.

21’inci Yüzyıl Türkiye’sinde eğitim ve öğretim iyice muhafazakarlaştırıldı. Öyle ki, gelmiş geçmiş en büyük ozanlarımızdan olan Yunus Emre bile bu sisteme ters geldi. Ona bile tahammül edemeyip şiirlerini makasladılar!

800 yıl önce, 13’üncü yüzyılda yazılan ve Osmanlı döneminde bile beğeniyle karşılanan ‘’Bana seni gerek seni’’ adlı tasavvufi şiir günümüz Türkiye’sinde Talim Terbiye Kurulu tarafından sansürlendi. İyi mi?

Çok güzel yazılmış, gerçek bir sanat eseri olan bir şiir neden sansürlenir ki?

Yunus Emre’nin bu şiiri erkek-kadın aşkını değil, insanın Allah’a olan sevgisini anlatıyor.

Bu şiiri makaslamak, modern bir ülke için yüzkarasıdır.

Çocularımızın eğitimi maalesef bu kafalara emanet edilmiş…

Söyler misiniz, biz çağdaş uygarlığa nasıl ulaşırız? (Şiirin tam metnini yarın yayınlayacağız…)

Sözcü-Tokmak
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.