Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.01.13, 12:03   #1
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18753
Aldığı Teşekkür: 20030
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Mehmet Ali Birand

Seversiniz sevmezsiniz, ben hiç sevmem.... Ölmüş... Ölenin arkasından konuşulmaz bizim töremizde.. Yüzüne konuşuldu da anladı mı sanki? Bakınız ''Karen Fogg'un Çocukları'' isimli konuya (Karen Fogg'un Çocukları ) Öyle böyle değil, tescilli yani mahkemece onandı, dolandırıcılığı.. Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar zengin bir ülkedir dedi... Ona da kalmadı.. Hiç sevmezdim kendisini, hiççç... Sağlığında yaptıkları yanına kâr kaldı.. Baklava çaldığı için 9 yıl ağır hapis cezasına çarptırılıp, 19 ay hapis yatan çocukları hiç unutmadım, M A BİRAND'ın ceza almadan yırtmasını unutmadığım gibi... ( M Ali Birand hakkında evrakta sahtecilik, dolandırıcılık suçlarından kamu davası açıldı. İlk karar Ankara 17. Asliye Hukuk Mahkemesinden çıktı ve bu adam 11 ay 20 gün hapis cezası aldı, cezası paraya çevrildi. (Dosya No. Esas 1994/1315.) Karar Yargıtay tarafından onandı ve kesinleşti. 10 gün fazla ceza alsa içeri girecekti.

Dava devam ederken TRT’den tırtıkladığı paraların tümünü iade etti ve bu yolla, cezada indirimden yararlanmayı başardı.

Gerekçeli karardan bir cümle: “TRT’nin zararını ödemesi ve sanığın hal ve tutumu lehine indirim olarak değerlendirilmiş olmakla, cezasından 1/6 indirim yapılarak 11 ay 20 gün hapsine…”

Hakkında ikinci dolandırıcılık davasına Ankara 18. Asliye Hukuk Mahkemesinde bakıldı. Genel Müdür Bizanslı Tayfun’un dosyaları geciktirmesi nedeniyle, bu kez değişik bir karar çıktı:

“Suçu sabit görülmüştür, ancak dava zaman aşımı nedeniyle düşmüştür.”

İkinci dolandırıcılık davasından böyle kıl payı yırtmayı başardı!

Bu Mehmet Ali Birand isimli adamın bu rezil olayı daha sonra bütün belgeleriyle kitap yapıldı: “Birand Dosyası.” Yazarı Burak Reis Sat. (Kuvayı Medya Yayınları.)

Onu iyi tanıyın. Yıllardır karşınıza çıkıp ahkam kesen, bir gazetede köşe yazarı olan adam işte budur! Dolandırıcılıktan hüküm giymiş bir gazeteci bozmasıdır. E.Çölaşan ın yazısından alıntıdır) yani böyle işte.... 3 gün cenazesini izleriz tvler de.. Diğer pkk lıların ki ile aynı anda.. Şehit haberleri yine 3 saniye..

Belki yazım silinir, olsun... Ben içimi döktüm ya.. Aslında nefretimi kusmam gerekir..... Neyse... İnsanlık bizde kalsın.. (Bir yere kadar, siz beni Diyarbakır da pkklıların cenazeyi nasıl provake ettiklerinde görün bi de... Belki o zaman banlanırım bile....)

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.