Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.01.13, 01:07   #33
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131253
Aldığı Teşekkür: 42625
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Tezkere Aldım ve Yine Buradayım

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Sağ salim dönülen bir askerlik sonrası geçmiş olsun denir, adettendir Sebebi bu olsa gerek

Adetler yer yer degisir, 1997/8 senelerinde, Tarsus ve Adana taraflarinda Askere gidecek gencleri görme firsati yasamistim.

Davulunla Zurnasinla Mahalle Mahalle dolasiyorlardi.

Bu Adet Davasi Yemen yolundan ciktiginin kanisindayim, Giden gelmiyor acep ne istir.

Burada Alinlarina sürdürülen Kan adettide, Cihan savaslarindan kalma oldugu düsünüp, Kurban giden Genclerin simgesi olabileceginin kanisindayim.

Buna dayanarakta, Parlamenterlerimizin agizlarindan kacirdiklari, Kelle lafini bir düsünürsem, Tevratta yeri gecen Beyler ve halk ayrimi aklima gelip, bunlarinda Dinindeki süphem buna dayaniyordu zaten.

Nede olsa, Osmanli Padisahin önünde Hükümdarligini sürdürmüs halk, bunu Firevun zamanindan beri gündeme getiriyor.

Burada demek istedigim, Parlamenterlerimizi daha iyi bir gözden gecirmek gerek duyulmasinla beraber, And ictikleri yemini yerine getirmelerinin istenmesi, aksi halde geldikleri yerlere geri gitmeleri söylenmesi gerekcesi duyulmasinin kanisindayim.

Yaa su yazdiklarimi kendim bile "yavas yavas" okumam lazimki, anliyabileyim.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti