Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.01.13, 11:34   #33
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Toplumun parmaklarıyla gösterdiği kavram: Eşcinsellik

Konu tüm dünya toplumları içinde içinde onemli bir sorun! Sorun diyorum çünkü hiç bir eşcinsellik, homo seksüellik, transseksüellik, biseksüellik, lezbiyenlik kendiliğinden olmaz, doğuştan var olmaz. Bu saydıklarım içinde bazıları varkı öykünme ile, bazıları uğradıkları ve yaşadıkları travmalar ile bazıları bilfiil uğradıkları tecavüz ve devamı ile bedensel ve ruhsal dünyalarında değişimi hissetmiş bu hissedişlerin dürtüleri ile yukarıda ifade edilen ve parmakla gösterilen "EŞCİNSELLİK" ortaya çıkmıştır.

Eşcinsellik tüm semavi dinlerde hoş görülen bir yaşam biçimi ve tercih olarak görülmemiş, aksine telin edilen tekdir edilen, aforoz edilen bir yaklaşım biçimi olmuştur. Eşcinsellik bir hastalık değildir. Cinselliği heteroseksüelliğin dışında yaşayarak zevke ve hazza ulaşma biçimidir.

Nerelerde hangi toplumlarda daha çok görülmektedir derseniz? Bastırılmış cinsel duyguların aile içinde ensest ilişkilere dönüşmesi ile, medeniyetden nasip almamış genelde otoriter ve totaliter rejim'lerin baskıcı ve yasakcı zihniyeti içinde yaşayanlarda, cinsel eğitimin verilemediği, konuşulması dahi tabu olan toplumlarda, daha çok görülmektedir.

Konuya daha insani açıdan bakan ülkelerin yanında İslam dini mensubiyetiyle aidiyeti olanlarda daha dışlayıcı daha hakir görülmektedirler.

Hırıstiyan dini mensubu olan toplumların bazılarında hoş görü sınırları aşılarak eşcinsel evliliklerine izin verildiği hatta bazı Kiliselerin eşcinsel nikahları kıydığı hatıralarda ve akıllardadır.

Herşeye rağmen eşcinsel olan insanlarında bu dünya insanı oldukları unutulmamalı, hastalık da olsa, sapkınlık da olsa, her aile'de her toplumda olabileceği unutulmamalı, yaklaşımlar buna göre tanzim edilmelidir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.