Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.01.13, 14:04   #50
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32337
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Mehmet Ali Birand Vefat Etti

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi No Pasaran Mesajı göster
Haklı olduğunuz nokta var kuşkusuz.
Fakat siyasi eleştiriler bence bu kapsamda alınmamalı.
Bunları gerçeklikiği ve tarihselliği vardır.
Bana göre Mehmet Ali Birand her zaman güçlünün yanında yer almıştır. 12 eylül darbesinde "oh be" demiştir. Düzenin suyuna gitmek için birçok adım atmıştır. Bu adamın ölmesi halk düşmanı politikaları desteklediğini, güçlünün yanında yer aldığı gerçeğini değiştirmeyecek.
Başka bir örnek verelim. Örneğin Adnan Menderes ABD yalakası bir adamdır. Türkiye'yi türlü pisliklere bulaştırmıştır. Ölmüş olması onun yalaka olduğu gerçeğini değiştirirmez
Yada bugün hala yaşayan ama bir gün ölecek olan bazı siyasi liderler yada cemaat liderleri için gereken neyse söylenecektir eminim. Selamlar.
Birand'ı yada diğerleri hepsinin idealini amaçlarını zaten biliyoruz ben sadece ölen düşman bile olsa tamam sevilmeyebilir bende sevmiyorum zaten ama öldükten sonra kim olduğu benim için önemli olmuyor cenazesinede gitmem haa..ama arkasından "iyi ki ölmüş iyiki şu olmuş gebersin" felan filan demek kimseye yakışmaz atalarımız bile ölen haine bunu yapmadı bizde yapmamalıyız bu bizi dahada aciz ve zavallı yapar ölüden intikam almak gibi birşey bu...çok ters yani..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.