Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.01.13, 11:30   #4
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Diktatör Yetkileri!

1) Seçim Yasası,
2) Siyası Partiler Yasası.
3)Seçim baraj'ının %10 dan % 3 ila 5 arası bir rakama indirilmesi.

Türkiye idari rejim'i aslında Cumhuriyeti kuranlar tarafından temel esaslar üzerine oturtulmuş, ama geçen zaman içinde değişimler, siyaseten iktidar olanların koltuğu severek bırakmak istemeyişleri, bir defa siyaseten gelenlerin kendi ekol ve çizgilerinden gidilmesini sağlayacak kanun ve yönergeleri hayata geçirmesi, bunların hepsi çarpık seçim sistemi dediğimiz sistemi doğuruyor.. Parlementoya seçilenler hiç bir zaman milletin vekili değil parti başkanlarının vekili olmaya devam ediyorlar.

Bu gün parlementoya bakınız! Vekillerin parti içindeki dağılımları, çalışma esasları, gösterdikleri hal ve hareketler milli irade yansımasına benziyormu?

Parmakçı vekil olmaktan öte bir davranışları oluyormu?

Bir tarihte anımsayınız lütfen rahmetli Ecevit bir hükümet kurma aşamasında bana kumar ve diyet borcu olmayan 11 adet milletvekili lazım demişti. Bulduğunu sandığı 11 vekil ile sayı tamamlandı ama 11 vekil Ecevit'i tam anlamı ile kandırmışlardı asıl kumar ve diyet borcu olanlar onlardı.

1983 yılı Özal'ın ANAP'ı 248 e yakın vekil çıkarmıştı seçilenlerin biyoğrafilerine bakıldığında hepsi şaibeli ve Türk milletinin hasletlerine uygun insanlar değildi. Siyasi çürümüşlük; Benim memurum işini bilir, köşeyi dön nasıl dönersen dön, Papatyalar organizasyonu ile ülke milli ve manevi değerleri iç edilmeye ve bu günün AKP'sine örnek olacak davranışların başlangıcına sebep oldu.

Uzattık özür dileriz. Siyasi ahlak, ticari ahlak, sosyal ahlak bozulmuş yozlaşmış, ülke kan kaybetmeye devam ediyor.. Sağlam oluşumlar içinde Atatürk'de birleşerek çürümüşlüğe son vermek yine Türk evlatlarına ve Atatürk milliyetçilerine düşen görevdir.

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.