Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.01.13, 01:13   #26
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 13,398
Ettiği Teşekkür: 85352
Aldığı Teşekkür: 82860
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Türbanlı Avukat Mahkemede

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Türban denen şey aslında, başını örtmenin modernite halidir,
kılık kıyafet ve modadaki değişim başörtüsündede yaşanmıştır,
Başörtüsü takanların hiç biri türban kelimesini kabul etmez,
siyasetle falanda alakaları yoktur, bu kadın ve kızların bütün dertleri her kadın gibi şık görünmektir,
İnanç, iman kavramlarını es geçerek "vakko", "aker", "armine" vb. marka ile başını örttüğünün adı nedir?" diye sorulmalı avukata.

Kesin "türban" diyecektir.

Ama türbanı Asya ülkelerinde erkekler daha çok güneşten korunmak için kullanırken statülerini belli etmek için sarılma ve renk açısından geliştirmişlerdir.

Türban kelimesinin kökeni Farsça dulband sözcüğüne dayanır. Türkçe'de tülbent olarak kullanılan kelime Fransızca'ya turban olarak geçmiştir.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Atatürk ilke ve devrimlerinde başını örtmenin yasak olduğunu okumadım, okuyan varsa paylaşsın bizde öğrenelim
Bunu içinde KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA ÇALIŞAN PERSONELİN
KILIK VE KIYAFETİNE DAİR YÖNETMELİĞİ vardır.

Madde 5 derki;
Madde 5- 2 nci maddede sözü edilen personelin kılık ve kıyafette uyacakları hususlar;
a) (Değişik: 3.1.2002/24629 RG) Kadınlar;
Elbise, pantolan etek temiz, düzgün, ütülü ve sade, ayakkabılar ve/veya çizmeler sade ve normal topuklu, boyalı, görev mahallinde baş daima açık, saçlar düzgün taranmış veya toplanmış, tırnaklar normal kesilmiş olur. Ancak bazı hizmetler için özel iş kıyafeti varsa görev sırasında kurum amirinin izni ile bu kıyafet kullanılır.
Kolsuz ve çok açık yakalı gömlek, bluz veya elbise ile strech, kot ve benzeri pantolonlar giyilmez. Etek boyu dizden yukarı ve yırtmaçlı olamaz. Terlik tipi (sandalet) ayakkabı giyilmez.

b) Erkerler;

Elbiseler temiz, düzgün, ütülü ve sade; ayakkabılar kapalı, temiz ve boyalı giyilir. Sandalet veya atkılı ayakkabı giyilmez. Bina içinde ve görev mahallinde baş daima açık bulundurulur. Kulak ortasından aşağıda favori bırakılmaz. Saçlar, kulağı kapatmayacak biçimde ve normal duruşta enseden gömlek yakasını aşmayacak şekilde uzatılabilir, temiz bakımlı ve taranmış olur. Hergün sakal tıraşı olunur ve sakal bırakılmaz. Bıyık tabiî olarak bırakılır, uzunluğu üst dudak boyunu geçemez, üstten alınmaz, yanlar üst dudak hizasında olur, alt uçları dudak hizasından kesilir. Kravat takılır, kravatı örtecek şekilde balıkçı yaka veya benzeri sü*veterler giyilmez. Hizmet gereğine uygun olarak verilmişse tek tip elbise giyilir.

***
Ha şimdi derler, ne var ki bunda yürütmeyi durdurma kararı çıkaranlar bu yönetmeliği de değiştirirler. Siyasi oyuncak olmuş nasıl olsa "yazma, tülbent, eşarp" TÜRBAN adı altında.

Her şeyi bu kadar basite indirgeyip te üstüne bir de kendilerine "yıpranma tazminatı" adı altında "rabbena hep bana" duasıyla oturup kalkan zihniyet Türkiye'nin geleceğini yürütmeme kararını çokkktannnnn almış. Bu ve bunun gibiler de bir şey yaptığını sanarak edilen duaya dahil olma amacındadır.

Dertler özgürlük, eşitlik değildir. Kör sultan bile bunu görüyor artık.Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.