Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.01.13, 10:05   #29
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Türbanlı Avukat Mahkemede

Sn. Sami'den bir anı okuduk. Anlatılanlar ve insanların Türkiye üzerindeki görüş ve düşüncelerinin nasıl oluştuğu ve en sıradan insanların bile Türkiye'ye bakış açıları önem arz etmektedir. Türkiye bir günde uzak doğu veya ortadoğu ülke insanları tarafından bu şekilde algılanır olmadı. Evveliyatı var Necmettin Erbakan! Sonrası var imam Recep Tayyip Erdoğan!

Her ikiside İslamiyeti kendi yorumladıkları şekilde anladıklarından, Fetullah Gülen ve diğer tarikat şeyh'lerinin yorumları, ortadoğu ve uzak doğu ülkelerindeki ilkellik ve cehalet ile harman olunca, Tevhit ve Takva'dan uzak bir islamiyet anlayışı oluştu. İşin içine sayısız mezhep ve tarikatlarda dahil olunca İslamiyet çığırından çıktı. Tanınmaz hale geldi, adına tarikat Müslümanlığı, piyasa Müslümanlığı, AKP Müslümanlığı denilen Müslümanlıklar türedi. Gerçek Müslümanlığı anlatmaya çalışan, İslam adına yanlış bilinenlerin doğrularını halka anlatarak irşat etmeye çalışan Y.Nuri Öztürk'e sosyete hocalığı layık görüldü Zekeriye Beyaz ise meczup olarak nitelendi veya yaftalandı.

Kur'an Müslümanlığından bir haber olanlar, İslam'da saçın sakalın kutsanması, türban çarşaf benzeri örtünme şekillerinin İslam anlayışında olmadığını, kişileri Aziz kılmanın olmadığını, tarikat şeyh'lerine mürid olup uçmayan adamları uçurdukları yanlışını bir türlü öğrenemediler.

Doğruları bilmediklerinden çoğu otoriter ve totaliter idari rejimlerle yönetildiklerinden Müslüman olduğunu söyleyen 1.5 milyar insan dünyada eza ve cefa çekmektedir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.