Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.01.13, 18:39   #6
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kadın Üzerine

Doğanın tüm düzeni her türde dişi ve erkek tarafından dengede tutulmakta iken, erkeğin kendi üstünlüğünü ispatlamak niyetine asırlardır kadını kendi çıkarı için, din adına aşağılık bir varlık gibi göstermiş.

Gerek kaba kuvvet, gerek eğitimden uzak tutmakla da korkutulmuş, sindirilmiş, kendi değerinin farkına vardırılmamış.

Günümüzde aynı çark hala devam etmekte. Özellikle mevcut hükümetin iktidara gelmesiyle birlikte, sözde başı örtülü kadınların da kılık kıyafet uygulamasından dolayı çalışamadıklarını öne sürerek türbanı serbest kılmaları, en az 3 çocuk doğurun derken bu rakamı 5 çocuğa çıkartmaları, aslında diğer yandan türbanla kadınlara çalışma imkanı verirken, diğer yandan da oturun evde, doğurun ve çocuk bakın demeye getirmekten başka birşey değil.

Kendi değerlerinin kendilerince fark edilmesini ve yüceltilmesini sağlayan Atatürk'e düşman edilirken, belirli bir kalıp içine sokulmalarını göremeyecek kadar kör olmaları, içinde yaşadıkları yüzyıla yakışmazken, üniversite eğitimi almış olan bayanların da aynı yolda ilerlemelerine bir türlü anlam veremiyorum.

Hiçbir din erkeği kadından üstün kılamaz, böyle bir dini de kesinlikle kabul edemem. Dünyadaki insan topluluğunun üremesine birlikte katkıda bulunduğum bir canlı yüceleştirilirken, beni küçümseyen, beni aşağılık bir kalıba sokan bir dine nasıl inanabilirim?

Mustafa Bey, yazınız olduğundan daha da uzun olsa bile, kesinlikle okunmaya değer nitelikte.

Teşekkürler ve ellerinize sağlık.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.