Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.01.13, 19:27   #8
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kadın Üzerine

Alıntı:
kadın; ekonomik, sosyal, siyasal ve bilgi yoksunluğunun verdiği eziklik ve erkeğe bağımlılıkla bu zilletlere katlanırsa onursuzluğu kabullenmiş demektir.
Sevgili Mustafa Akten her kelimenize harfiyen katıldığımı belirtir, gözümüze sokarcasına bu kadar açık ve güzel kaleme alıp bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim...

Üstte alıntı yaptığım cümleyi okuduğum da, geçen hafta Danıştay'ın almış olduğu kararın ertesinde, daha ilk günü adliyeye türbanıyla koşan ve kare kare fotoğrafları paylaşılan avukat hanım geldi gözlerimin önüne. Avukat olduğuna göre bu ülkenin okullarında okumuş, Hukuk fakültesini bitirmiş ve cüppeyi giymeye hak kazanmış bir cumhuriyet kadını olması gerekmezmiydi diye içimden geçmişti. Sanırım o konuda "okumak cahilliği alır, eşeklik baki kalır" diye bir yorum yapmıştım.

Bu tip örneklerbize çok yabancı olan çiftliklerde yetiştirilip, sorgulamadan-araştırmadan yoksun, sadece kafasına kazınılanlarla hareket eden, onları yönlendirenlerin anlattıklarına ayet muamelesi yapıp din gibi gören ve zamanı geldiğinde de sizin vermiş olduğunuz örneklerdeki gibi vitrin görevleri bitince, bir mal gibi eve kapatılacak olan onursuzluğu kabullenmişlerden biri olacak.

Uzun yıllar boyu ülkenin iyi idare edilememesi, gelir dağılımındaki eşitsizlik, eğitimdeki yetersizlik gibi etkenlerin sonucunda bunların besleneceği bataklığı kendi ellerimizle hazırladık. Mısır konusunda değindiğiniz;

Alıntı:
Müslüman Kardeşler Örgütü büyük konuda bir etkinliğe sahip. Evsizlere ev bulmaktan hastalara doktor temin etmeye kadar birçok yardım kampanyasıyla halkı anladıkları İslam’a ve kadınları İslam'da olmayan örtünme biçimine teşvik ediyor.. Hatta zorluyorlar.
bu olgu yıllardır ülkemizinde bir gerçeği. Tarikatlarıyla, siyasi örgütlenmeleriyle, yardım kuruluşlarıyla insanların yanında olan ve onların cahilliğini de kullanarak bir şekilde kendilerine malzeme eden ve kullanan, bu din temelli siyasi yapılanma için zemini bizlerde hazırladık çokça.

Şimdi 2 paket nohuta, makarnaya, kömüre vb. şeylere oylarını satanlara kızsak ta, asıl kızmamız gereken bu zemini hazırlayan ve göz yuman hükümetler, aydınlar ve bunların zaman içerisinde bu noktaya gelebileceğini görüpte ses çıkartmayan veya çıkartamayan bizler de değil miyiz?

Bu güzel yazı için tekrar teşekkürler...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.