Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.01.13, 20:38   #7
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127783
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Japon Savaşçı Sınıfı Üyeleri | Samuraylar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Ellerinde uzun kılıçlar ve biçer-döver gibi ortalıkta gezinen kel adamlar...

Seyrettiğimiz filmlerden çıkardığımız üstteki Samuray tarifi, sanırım genelimizde üç aşağı beş yukarı aynıdır. Ama şimdi bu konuyu okuyunca, en azından benim bugüne kadar bilmediğim ne kadar çok detayları varmış. Yetiştirilmeleri, toplumdaki statüleri, aralarındaki farklar, kullandıkları silahların özelliği...

Konu ile ilgili bir pislik yapmasam işim rast gitmeyecek diye garip bir duygu içerisindeyim. Yapacağım valla.

Eğitimleri esnasında, Samurayların hocaları ile homeseksüel ilişki içine girdikleri belirtilmiş. Bundan kendimce çıkardığım sonuç, demek Samuraylık sadece seve seve olunan bir şey değilmiş...

Teşekkürler Lale... Böylesine ağır ve detaylı bir konuyu tercüme etmenin yanı sıra, Türkçe anlatımını da o kadar akıcı bir hale getirmişsin ki sıkılmadan okudum.

Eline, emeğine, bilgine ve göz nuruna sağlık...

Banemin, Wakasudo (genç erkeğin yolu) samurayların eğitiminin bir parçasıymış, yani her samuray bu yoldan geçmek zorunda. Aslında eğitimde bunun olmasını homoseksüel bir ilişki olarak düşünmemek lazım. Ufak bir erkek çocuğunun samuray eğitiminde savaş teknikleri yanı sıra hayata dair herşeyi öğrenmesi gibi bir şey.

Öğrenci ve eğitmenin tüm eğitim esnasında beraber yaşamasından sonra, yani eğitimin bitiminden sonra, ilişki ömür boyu bir arkadaşlığa ya da baba-oğul ilişkisine dönüyormuş.

Wakashudo ilk 12. Yüzyıl’da ortaya çıkmış, 19. Yüzyıl’da sona ermiş.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.