Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.01.13, 10:45   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Din, Yanlışlar ve Akp

DiN, YANLIŞLAR VE AKAPE.

ğretiler daima doğru kaynaklardan olursa, bin bilen bir bilene danışırsa, soranlar karlı ulu dağları aşarmış, sormayanlar yanlış kaynaklardan beslenenler düz ovada şaşar kalırmış." 

Emevi döneminde üretilip İslam Peygamberine mal edilen güya hadisler, Hz. Ebubekir döneminde tespit edilen ve toplam sayısı 500 kadar hadis günümüze gelinceye dek kimine göre 3000 kimine göre 33000 olmuş, örtünme ile ilgili ayetler (NUR 31-AHZAP 54 ve MAİDE SÜRESİ) n de tavsiye mahiyetinde olanlar emir telakki edilmiş, yanlış yorumlanıp anlaşıldığından, Arap ülkelerindeki gelenek, görenekler din farzı haline gelmiş, Türkiye Türban Müslümanları da onlara uymuştur.

Yanlış bilinen ve yanlış uygulananların çokluğu din adına insanı endişelere sevk etmektedir. Düşünce çokluğu mezheplerin sonrasında Tarikat ve Cemaatlerin çoğalmasına neden olmuş, ameli uygulama ve inanışlarda farklılıkların ana nedeni sayılmıştır. 

Şekli isteklerin dayatılması; (TÜRBAN+ÇARŞAF+FES+PEÇE+GURKA+TESPİH+KÜLAH) gibi dine mal edilen enstrümanların kullanılması, şekilci anlayışı din farzı haline dönüştürmüştür. Şekilciliğin, saçı, sakalı, urbayı kutsamanın İslam dininde olmadığı, şekilci anlayış ile dindar olunamayacağı, bu enstrümanları kutsamakla İslam'ın Allah'a yaklaşmada ölçü olarak kabul ettiği "TAKVA" üzere olunamayacağı, İslam temeli kabul edilen "tevhit" e zarar verileceği aşikardır.. Nitekim yüzyıllardır böyle olmuş, günümüzde de böyle devam etmektedir.
İslam kitap'ı "KURAN" da aklını kullanmayanların üstüne pislik yağdırılacağı ifade edilmektedir. Yaratılmış canlılar içinde en gelişmiş beyin ile mücehhez kılınan insandan! Akıllarını "RAHMANİ" yolda kullanmalarını, insanlığın sağlık ve selameti, huzuru için kullanılması İslam dini olarak öğütlenmektedir. Kazanılan dünya değerlerinin ve sahip olunan mali değerlerin günümüzde ifade edildiği gibi 1/40 ı değil ihtiyaçtan fazlasının fakir fukaraya ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması ön görülmektedir. "İNFAK" denilen gerçek ancak bu şekilde yerine getirilecektir.. Yoksa dağıtıldığı sanılan aslında o bile dağıtılmayan 1/40 ı değil.

Bir başka ayet emri "RAİLEŞMEYİN" koyun sürüsü haline dönüşmeyin diyor. İnsanları İslam, İslam kitap'ı "KUR’AN", bunların sahibi Allah ile aldatmaya çalışanların oyunlarına gelmeyin, miskinleştirilerek afyonlaştırılmış hale gelmeyin deniyor.. Tarikat Şeyh ve müritleri günümüzde bunları yapıyor, insanları miskinleştirerek gerçekleri görmekten uzaklaştırıyor.. AKP gibi din ve siyaset hacıyatmazlarının kucağına atıyor. Çıkarları uğruna her yolu mübah görüyor.. Tıpkı, dini siyasete alet eden AKP ve idarecilerinin yaptığı gibi.

İslam tarihine bakıldığında, İslam Peygamberi cenazesi 3 gün bekletilmiş defnedilmemiş niçin? Cenaze etrafında Peygambere kimin halef olacağı tartışılmış, cenazenin defni unutulmuştur. Selefi olmayan, selef olma hali yaratıcı tarafından sonlandırılan bir kurumun halefi olurmu? Kuran ile semavi kitap'lar, Hz. Muhammed ile Peygamberlik son bulmuştur.
4 Halife devri Emeviler Abbasiler derken günümüze gelinceye dek; İnsanların kendilerinin ihdas ettiği, keramet ehli sayılan aziz kullar! Onların "YATIR" denilen mezarları kutsanmış, talep ve istekler yaratıcı Allah'dan değil aziz kılınan bu kullardan istenmiştir.

İslam dininde azizlik varmıdır? Yoktur! Her şey kul ile Allah arasındadır. "Dinde zorlama yoktur" Her şey kul ile Allah arasında olduğuna göre, azizliğe yükseltilen Tarikat ve Cemaat Şeyh'leri niye? Fetullah Gülen'ler vb, leri Kuran Ayet'leri bazılarının çıkarları uğruna tevil yöntemi ile mealen yorumlanmış, saf ve mütedeyyin olanların bunlara inanması sağlanmış, sağmal inek haline getirilmişlerdir.. Böylece İslam'ın önemli 2 değeri "TAKVA ve TEVHİT" bozulmuş, AKP idarecileri gibi adamlar türemiştir.

12 Haziran 2011 tarihinde Türkiye’de yapılan seçimlerde bu minval oy istendi, AKP, şimdiden ilk yerel ve genel seçimlerde, takip edecek Cumhurbaşkanlığı ve yine takip edecek parlamento seçimlerinde din ritüellerini siyaset ile harman ederek oy isteyecek, istemeye devam edecek, mazlum ve haksızlığa maruz kalmış bir zihniyetin temsilcisi olduğunu söyleyerek ve oydaşları aldatarak yeniden oy isteyecektir. Ve başarıda sağlayacaktır. Nereye kadar? Eğer Atatürk'de ve hangi çatı altında birleşileceğine ilişkin Atatürk sevdalıları birleşir, karar verir blok halinde dincilerin ve AKP'lilerin karşısında durabilirse ve kan uykusunda uyuyanlar uyandırılabilirse belki AKP sandıklarda indirilebilir. büyük bir ihtimal ile toplumsal yanılgı tekrar edecektir. bir daha bir daha diyerek aldattığı kandırdığı insanlardan yine oy istenecektir. Ne dersiniz olurmu? AKP'ye yeniden yanılgı oyları verilsinmi? Yoksa uyuyanlar uyandırlsın mı?

30/01/2013
Mustafa AKTEN 


__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti