Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.01.13, 11:16   #7
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Meğer zorunlu değilmiş!

Çok çocuk demek bir erkeğin çok kadınla evliliği anlaşılmalıdır. Tek eşlilikte özellikle doğu ve güneydoğu'da 8-10 çocuk yapan anaların kaç yaşında terk-i dünya ettiğine bakmak lazım. Temenni mahiyetinde söylenen 3 çocuk 5 çocuğa çıkarılmış, çok çocuk yapanlara teşvik edici özendirici devlet katından sunumlar yapılacağı söylenmektedir.

Önemli olan niteliksiz çok çocuk değil, nitelikli olan az çocuktur. Aklı evvel olanlar bunu bir türlü anlamıyor. Çocuk, ananın sağlığı, ailenin sosyo ekonomik sosyo kültürel yapısı ile yakından alakalıdır. İnsan evladı gibi yedirip giydiremeyeceğin, ısıtıp barınmasını sağlayamayacağın, okutup eğitim veremeyeceğin, sosyal devlet ilkesi ile hareket edip, dünyaya gelişten gidinceye kadar, eğitimde, sağlıkta, yaşamda, iş aş bulmada devlet güvencesi veremeyeceğin çocuk ülke için perişanlıktır yapılmasından yapılmaması bin defa evladır. Hem yapanlar hemde dünyaya gelenler açısından.


Türkiye, maalesef daha bir çok konuda olduğu gibi bir insan proğramlaması yapmamış, düne kadar var olan aile planlaması uygulaması çok çocuk teşvikleri ile hayal kırıklığına mahkum olmuştur. Yenilerde yavaş yavaş büyük ticari şirketlerde insan kaynakları departmanları kurulmaya başlanmış, bünyelerinde çalışan insanların, işletmelerin karlılığı ve üretim adına nasıl kullanılması ve planlanması öngörülmektedir.

Son söz: Çin, Hindistan dünyada en fazla nufusa sahip ülkelerdir. Bu ülkede yaşayan insanlar refah düzeyini üst sıralamalara taşımış ülkelerin insanları gibi yaşayabilmektemidirler? Yoksa çoğunluk niteliksiz ve bir o kadar da ilkel yaşam!
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.