Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.01.13, 11:57   #8
DarkAngeL
...:: HüsoMeL::...

DarkAngeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Yaş: 34
Konular: 1381
Mesajlar: 4,045
Ettiği Teşekkür: 19980
Aldığı Teşekkür: 19639
Rep Derecesi : DarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Meğer zorunlu değilmiş!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa AKTEN Mesajı göster
Çok çocuk demek bir erkeğin çok kadınla evliliği anlaşılmalıdır. Tek eşlilikte özellikle doğu ve güneydoğu'da 8-10 çocuk yapan anaların kaç yaşında terk-i dünya ettiğine bakmak lazım. Temenni mahiyetinde söylenen 3 çocuk 5 çocuğa çıkarılmış, çok çocuk yapanlara teşvik edici özendirici devlet katından sunumlar yapılacağı söylenmektedir.

Önemli olan niteliksiz çok çocuk değil, nitelikli olan az çocuktur. Aklı evvel olanlar bunu bir türlü anlamıyor. Çocuk, ananın sağlığı, ailenin sosyo ekonomik sosyo kültürel yapısı ile yakından alakalıdır. İnsan evladı gibi yedirip giydiremeyeceğin, ısıtıp barınmasını sağlayamayacağın, okutup eğitim veremeyeceğin, sosyal devlet ilkesi ile hareket edip, dünyaya gelişten gidinceye kadar, eğitimde, sağlıkta, yaşamda, iş aş bulmada devlet güvencesi veremeyeceğin çocuk ülke için perişanlıktır yapılmasından yapılmaması bin defa evladır. Hem yapanlar hemde dünyaya gelenler açısından.

Türkiye, maalesef daha bir çok konuda olduğu gibi bir insan proğramlaması yapmamış, düne kadar var olan aile planlaması uygulaması çok çocuk teşvikleri ile hayal kırıklığına mahkum olmuştur. Yenilerde yavaş yavaş büyük ticari şirketlerde insan kaynakları departmanları kurulmaya başlanmış, bünyelerinde çalışan insanların, işletmelerin karlılığı ve üretim adına nasıl kullanılması ve planlanması öngörülmektedir.

Son söz: Çin, Hindistan dünyada en fazla nufusa sahip ülkelerdir. Bu ülkede yaşayan insanlar refah düzeyini üst sıralamalara taşımış ülkelerin insanları gibi yaşayabilmektemidirler? Yoksa çoğunluk niteliksiz ve bir o kadar da ilkel yaşam!
Sonra da ayaklarında ayakkabı veya terlik demeye bin şahit isteyen üzerlerinde doğru dürüst birşey olmayan boy boy çocukları yan yana dizip televizyona çıkarıp devlet bize bakmıyor diyorlar değil mi?

Haberlerde Mehmetçiklerin işini gücünü bırakıp kışın kıyametin içinde hastaneye doğurmak üzere olan kadınları helikopterlerle taşıdığını gösteriyor. Aman ne hayırseverler askerimiz heryerde yardıma hazır heryere koşuyor diye düşünüyorsunuz. Bir bakıyorsunuz doğum yapan kadın en az 40 yaşında. Ve emin oluyorsunuz ki evde bekleyen en az 4 çocuk daha var.

Çıldırmamak elde değil..
__________________
DarkAngeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz DarkAngeL'in Mesajına Teşekkür Etti.