Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.02.13, 03:56   #10
Daphlane
Üye

Daphlane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 402
Aldığı Teşekkür: 764
Rep Derecesi : Daphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Havalimanında yaşanan çarpıcı bir gericilik hikayesi...

İçimizdeki bu yersiz kin ve düşmanlık bitmedikçe her şey mümkün. Dincilik ya da dinsizlik sadece birer kılıf bana kalırsa. Herkes kendi fikirlerini üstün tutuyor, küçümseyici davranıyor çevresine karşı. Düşünceye değer veren, saygı duyan kişi sayısı gün geçtikçe azalıyor. Dinsel tercihleri değil; bireyleri, bireylerin düşünce ve davranışlarını ele almamız gerekir diye düşünüyorum. Tek taraflı düşünmek de yanlış.

Haberi okuduktan sonra Ekşi'nin sitesine girip bizzat okudum yazılanları. Sayfanın alt kısımlarına indiğimde şöyle bir alıntı fark ettim:

"Yusuf İslam'ın dediği gibi: 'Müslüman olmadan önce Müslümanları tanısaydım Müslüman olmazdım.' '' -umursamaz tavrin hastasi

Bir de sözün orijinal halini araştırdım:

"Müslümanları tanımadan önce Kur'an'ı tanıdım. Eğer önce Müslümanları tanımış olsaydım asla Müslüman olamazdım."

Enfes bir laf etmiş bence Yusuf İslam. Noktayı koymuş.
Daphlane isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Daphlane'in Mesajına Teşekkür Etti.