Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.02.13, 10:54   #11
h0saf
Üye

h0saf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 7
Aldığı Teşekkür: 213
Rep Derecesi : h0saf Karimasını arttırmak için doğru yerdeh0saf Karimasını arttırmak için doğru yerdeh0saf Karimasını arttırmak için doğru yerdeh0saf Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Öcalan’a Af Geliyor!

Olay Apo olayı değil zaten sadece. Apo'nun kara kaşı kara gözü için bir şeyler yapılmıyor. Daha büyük bir takım şeyler var. Apo'nun affı olayı burada ufak bir kısım sadece.

Yapılabilir mi ? Artık insanlar o kadar koyunlaştı o kadar kraldan çok kralcı oldu ki korkutuyor insanı bu durum. Seçimlerin de zaten %100 temiz olduğuna inanmıyorum. Kaldı ki böyle bir referandumda neler olur düşünün.

Eğer bu adam af edilirse, önümüzdeki 10 senelik süreçte meclise girebilir. Başa da geçebilir bunu tahmin edersiniz. Ancak halkta herkes bunu idrak edebilir mi ? Orası meçhul.

Burada iş tamamen muhalefete düşüyor. Ancak muhalefet güçlü olursa karşı durulabilir böyle bir şeye. Çünkü AKP açıkçası çok iyi siyaset yapıyor. En az onlar kadar iyi siyaset yapabilen bir muhalefet gerek ki sözleri geçsin. Yoksa herkes padişahım çok yaşa modunda devam eder.

Bir yandan da kırmızı çizgilerin silinmesi var tabi. Şöyle düşünün, bundan 10 sene önce Irak civarında bir Kürt devleti kurulacak denseydi millet ayaklanırdı. Ancak şimdi o kadar kaşındı o kadar halka yavaş yavaş ve kararlı bir şekilde bilinç altına işlendi ki bazı şeyler, ben " verelim Güneydoğu'yu (!) gitsin veya Kıbrıs'ı verelim Rumlara kurtulalım" diyen insanlar tanıdım.

Mr. Spock
h0saf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz h0saf'in Mesajına Teşekkür Etti.