Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.02.13, 22:01   #5
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18753
Aldığı Teşekkür: 20030
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: 53 Yıl Sonra BABAESKİ'de Sel...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
53 yıl önceki fotoğrafla bugünkü aynı hemen hemen.

Zarar çok fazla olmamıştır umarım.
Hayır çok fazla zarar yok LaLe.. Bir kaç ''yer evi'' diye tabir ettiğimiz evler dışında, dere yatağına yakın apartmanların bodrum katlarına su girdi sadece.. Maddi hasar da çok fazla yok..Bir kaç oto galerinin arabaları su altında kaldı..O bölge de elektrikler ''mecburen'' kesildiği için, kesintiden doğan sıkıntılar ve o apartmanlar da yaşayan insanların evlerine girememe, dışarı çıkamama mağduriyetleri var..Günlük yaşam o mahalle de ki insanlar için bir kaç gün sıkıntılı olacak..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Basakca Mesajı göster
Plansız, programsız "ben yaptım oldu" zihniyeti değişmedikçe bu tür manzaralar 53 yıl sonra değil 553 yıl sonra da görülür.

Sevgili Basakca; aslında tam olarak ben yaptım oldu olayı olmasa bile evet haklısın yine de...Şöyle ki, su baskını gariptir dere yatağından suyun taşmasından dolayı olmadı. Garip ama böyle.. Hani görmeyen kişilere anlatınca biraz garip algılanabilir.. İlginçtir ki, dere yatağında ki su seviyesi 1 metre civarı aşağıda idi.. Dere yatağından bir taşkın kesinlikle yok.. Aksine görseniz şaşarsınız, sel suları mahalle içinden yol bulup dereye dökülüyordu.. Şimdi diyeceksiniz bu nasıl iş, sel suları nereden geliyor? Evet, ben yaptım oldu işte burada...Yağmur sularının, dereye akması için yapılan alt yapı çalışmaları çok güzel !! yapıldığı için, dereden basınçla gelen su künklerle mahalle ve yol üzerinde ki logar kapaklarından geri tepmekte idi.. Onların resimlerini çekemedim ne yazık... Ha benim asıl dikkat çekmek istediğim husus resimler de ki benzerlik idi...

Dün gece saat 03 civarı belediye anonslara başlamış... Kırklareli (Şeytandere Barajı) Barajının kapakları açılacaktır- diye.. Ki o kapaklar maazallah açılaydı asıl sel tam anlamıyla o zaman yaşanacaktı..

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.