Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.02.13, 09:41   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Siyasetçi ve devlet adamı arasındaki fark

SİYASETÇİ VE DEVLET ADAMI ARASINDAKİ FARK

Zaman zaman dost meclislerinde, yazı ve yorumlarımda,"devlet adamlığı bağ"da bostanda yetişmez, manav"da satılmaz" diyerek gerçekten devlet adamı olacak insanlar da bulunması gereken nitelikleri ve ideali sıralar dururduk.

11 yıla yaklaşan iktidarları döneminde AKP zihniyeti içinden ve hükümet edenlerin içinden Recep Tayyip dahil bir tane devlet adamı olmaya namzet kişi görüldümü? Siyasetçi ile devlet adamlığı arasındaki farkı aşağıdaki cümlede görerek Türkiye Cumhuriyeti devletinin hangi insanların tasalluti idaresinde olduğunu düşününüz lütfen.

Kendisine ve şürekasına hizmet edilmesini isteyen Recep Tayyip Erdoğan, aşağıdaki cümlede anlatılmaktadır.

"Kendini ulusuna hizmet etmeye adayan siyasetçiye devlet adamı denir."

"Ulusun kendisine hizmet etmesi gerektiğini düşünen devlet adamına ise siyasetçi denir."
George Pompidou

Devlet adamlığından nasibini almadığı kesin olan Erdoğan'ın tanımına uygun anlatım yukarıda vurgulandı.

Çok övündüğü müslümanlığına ilişkin anlatım ise aşağıda genç, bilgili, Kur'an ve İslam konusunda bilinmeyenleri bilinir, tabu haline getirilmiş olanları konuşur hale getiren Eren Erdem'den okuyalım.

Buyrunuz okuyalım!

EREN ERDEM’DEN RECEP TAYYİP MÜSLÜMANLIĞI

"DindarNesil” nihayet patladı! Dindar Nesil’den inciler Muhalif duruşuyla bilinen, Gayya, Abdestli Kapitalizm, Nurjuvazi, İslam ve Kapitalizm ve son kitabı Şeytan Evliyaları ile büyük ilgi gören İslamcı-Yazar Eren Erdem’den Dindar Nesil tartışmasına tepkili yaklaşım.

AKP’nin bir yozlaşma kültürünü “dinleştirdiğini” iddia eden Eren Erdem şöyle bir açıklama yaptı:

Çok mübarek bir insansınız Sayın Başbakan. Öyle ki, en az Hz. Ömer kadar adil, Hz.Ebubekir kadar cömertsiniz. Öyle ya, gemiciklerinizi satıp; taş kaynatan yoksullara dağıttınız.
Mübarek eşinizin parmağındaki pırlanta yüzükten bile vazgeçtiniz. ABD Irak’ı işgal ederken, ABD’ye savaş ilan etmeniz büyük bir cesaretti Sayın Başbakan! Irak’taki 1,5 milyon “Müslüman” insanın haklarını, Hamza gibi savundunuz. Yok, siz bunları dil sürçmesi sayın. Yanlış oldu. Harun gibi geldiniz, Karun gibi çöktünüz. Allah dediniz, keseyi doldurdunuz. Kelime-i Şahadet getirip, müteahhitliğe terfi ettiniz. Eskiden “İman Ya Rabbi” diyordunuz. Ne olduysa; “İmar Ya Rabbi” demeye başladınız.

Bush’tan himmet, AB’den şefaat beklediniz. Servet ve refahla şımarmış kenzcileri kollayıp, iman edip salih amel işleyenleri solladınız. Mübarek adamsınız vesselam.

Sizin iktidarınız, yoksulu zillete, zengini illete duçar etti.
Şeytan Evliyalarını ulema, Allah düşmanlarını dost edindiniz.Sattınız, yediniz, içtiniz. Sayın Başbakan, biz dindar bir nesil inşa ettik dediniz. Zulme karşı susan, dalkavukluğunuzu yapan yalancı şairlerin (medyanın) palavralarına adapte, Mekke’ye gelen kervanlar darılmasın diye dininden taviz veren Ebu Cehil’in nesline ne kadar da benziyor.

Komşusu açken tok yatan. Eline fırsatı geçirince, jipe villaya saldıran bir nesil. Allah’a iman edip, kapitalizm ile amel eden, Allah ve Resulü’nün savaş açtığı ribaya (faize) abdest aldıran, küfrün öncülerini tütsüleyen bir nesil?

Sayın Başbakan, siz; Taif’te Peygamber Efendimizi taşlayan bir nesil inşa ettiniz. Kardeşliği, eşitliği, birlik ve beraberliği, sizin saltanatınızla palazlanan liberal ulemanın uyduruk sözleriyle düşman gören, namaz kılıp haram yiyen bir nesil. Sizin zamanınızda Allah’ın mescitleri, dırar mescidi oldu.

Altın ve gümüşü kenz edip Allah yoluna harcamayan ruhbanlar, ağa, paşa sayıldı. Yok, Başbakan, yok. Dağlanacaksınız.
Kenz; ( Hazine-define) ettikleriniz eritilecek ve onlarla alnınız, yanlarınız, sırtınız ve böğrünüz dağlanacak!

Kesb: ( Kazanma-kazanç) ettiklerinizin altında boğulacaksınız.

Dindar nesliniz de sizi terk edecek. Biz, bu insanları; bizi Allah’a yaklaştırması için aracı tuttuk diyenler hüsrana uğrayacaklar.

Dininiz zelil ve perişan olacak. Allah’ın dini İslam, batıl dininizi yerle bir edecek. Allah’ın kitabıyla iman eden bir nesil inşa etmediniz.

Uyduruk, kıytırık safsataları din sayan kitapları okuttunuz. Peygamber’in örnekliğine değil, kıytırık adamların sünnetine tabi oldunuz. Değil Sayın Başbakan, sizin getirdiğiniz din İslam değil.
Eren Erdem


07.02.2013
Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.